BANIE MAZ. Kalendarz majowych wydarzeń w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich:
- 5 maja, godz. 10.00 - spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - link
- 12 maja, godz. 14.00 - "Wiosna, ach wiosna!" - lekcja biblioteczna dla uczniów kl. I w oddziale dla dzieci
- 15 maja - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zakładka moich marzeń" organizowanego dla uczniów kl. IV-VI i gimnazjum w oddziale dla dzieci
- 22 maja, godz. 11.00 - "Wiosenne łamigłówki" - lekcja biblioteczna dla uczniów kl. I w oddziale dla dzieci
- 25 maja - 25 czerwca - wystawa "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur"
- 27 maja, godz. 15.00 - spotkanie w bibliotece z Janem Steciem
- 28 maja, godz. 15.00 - prelekcja dla rodziców "Wychowanie przez czytanie" - wirtualny przekaz Ireny Koźmińskiej, założycielki Fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz Elżbiety Olszewskiej, dyrektora programowego tej fundacji
W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.
10 października w Szkole Podstawowej w Lisach szkolne sale zamieniły się w pełne emocji stoliki z planszówkami, pionkami i kartami, a na twarzach uczniów pojawiły się szerokie uśmiechy.
30 września dzieci z klas 1-6 ze Szkoły Podstawowej w Lisach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich.
30 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Klubowiczki omawiały książkę norweskiego pisarza Simona Strangera pt. "Leksykon światła i mroku".
Jutro na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbędą się powiatowo-gminne dożynki.
6 września w świetlicy wiejskiej w Surminach odbyło się „Narodowego Czytanie”, zorganizowane przez miejscowe koło gospodyń wiejskich i ochotniczą straż pożarną.
5 września w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich czytano "Pieśń świętojańską o Sobótce" Jana Kochanowskiego.