BANIE MAZ. W grudniu, w poniedziałki w świetlicy szkolnej w ZPO w Baniach Mazurskich uczniowie mogli wysłuchać pięknych opowieści związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Do wspólnego głośnego czytania włączyli się pracownicy bibliotek szkolnej i gminnej, nauczyciele świetlicy oraz ciocie. Uczestnicy z zaciekawieniem, w skupieniu słuchali różnych opowiadań. Potem chętnie udzielali odpowiedzi na pytania czytającego.

Uczniowie z klas I–III także przyłączyli się do czytania. Chętnie czytali swoim rówieśnikom różne wiersze o tematyce świątecznej. Wśród pierwszoklasistów uczęszczających do świetlicy został wyłoniony Mistrz Czytania. Został nim Konrad Holuk – uczeń klasy I b, który pełnymi wyrazami i  w dobrym tempie odczytał wiersz "List do św. Mikołaja". Wcale nie sprawiło mu to trudności.

Zaproszonym gościom i uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu z książką. Wspólne, codzienne czytanie jest prawdziwą magią. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wzbogaca zasób słów. Przynosi ogromną radość i pozostawia wspomnienia.

Elżbieta Piniaga

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.