25 września o godzinie 11.00 w ZPO w Baniach Mazurskich odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Akademię przygotował samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekuna.
Przewodnicząca Nikola Paszko serdecznie przywitała zaproszonych gości, dyrektora szkoły Andrzeja Czebanyka, przybyłych rodziców, nauczycieli, uczniów klas 0, II, III, a przede wszystkim głównych bohaterów tego święta - pierwszaków.
Uczniowie klas szóstych przygotowali „egzamin" z wiedzy ogólnej, z którym pierwszoklasiści poradzili sobie doskonale. Następnie pokazali swoje umiejętności i zaprezentowali nam kilka piosenek i wierszy. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Dyrektor ogromnym ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia. Potem starsi uczniowie: Zuzanna Kowal, Kamila Pińczak, Patryk Stasiński i Jakub Skrzecz przypięli znaczki upamiętniający to wydarzenie.
Niespodziankę przygotowali również uczniowie klasy drugiej, którzy wręczyli pierwszakom samodzielnie wykonane, piękne zakładki do książek, a także przywitali ich humorystycznymi wierszykami, życząc wysokich wyników w nauce.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Kamila Pińczak, Zuzanna Kowal


















Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Baniach Mazurskich będą miały przedłużone ferie.
19 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbył się warsztat tworzenia magnesów.
W ramach realizacji programu MEN "Wyjście z klasą", uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.
Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich, która przyniosła wyjątkowo piękne rezultaty. Do oddania krwi zgłosiło się 26 osób, a po badaniach lekarskich zakwalifikowano 23 dawców.
21 stycznia w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza, organizowana przez OSP w Surminach.
7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się w spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim.
W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.