Sprzęt dla gamera powinien spełniać dość wysokie wymagania. Gracze z reguły wymagają bowiem więcej od komputera i akcesoriów. Co musi zawierać sprzęt, aby maniak gier mógł spełniać się w swojej pasji? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przeczytaj.

Aspekty techniczne komputera do grania

Najważniejszym urządzeniem dla każdego gamera jest oczywiście komputer lub laptop. Powinien być doskonale wyposażony, ale też mieć odpowiednie parametry do obsługi gier. Zanim zdecydujesz się na komputer stacjonarny Dell lub laptop innej marki, przeanalizuj jego najważniejsze aspekty techniczne. Jeśli dobrze dobierzesz sprzęt, będziesz mógł grać na nim w ulubione gry. Wybierz model, który będzie spełniał poniższe minimalne wymagania:

  • wydajna karta graficzna,
  • dopasowana do gier płyta główna,
  • minimum 4-rdzeniowy procesor (może być większy),
  • dodatkowy zasilacz,
  • dodatkowy dysk SSD.

Zadbaj o to, aby w komputerze znalazł się system aktywnego chłodzenia podzespołów, a więc wiatraki przy karcie graficznej i procesorze. Dzięki spełnieniu minimalnych wymagań wybrane urządzenie powinno świetnie poradzić sobie nawet z bardziej wymagającą grą.

Akcesoria dla gamerów – co jest ważne?

Dzięki odpowiednim akcesoriom komputery z kartą RTX 3060 i inne mogą dostarczać gamerom wirtualnej rozrywki. Dobrze dobrane dodatki czasami zupełnie zmieniają grę. Absolutnym must have jest myszka gamingowa. Wpływa bezpośrednio na przyjemność z rozgrywki, ale też precyzyjne rejestrowanie ruchów gamera. Wysokiej jakości myszka może przyczynić się do odniesienia sukcesu w danej grze. Przy wyborze zwróć uwagę na jej rozdzielczość, oprogramowanie towarzyszące, dodatkowe przyciski i wykończenie.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia gamera jest klawiatura. Najlepszą opcją będzie klawiatura mechaniczna, w której zamiast membrany znajdują się fizyczne przełączniki. Z kolei klawiatura membranowa to świetne rozwiązanie dla graczy, którzy wolą klasyczne przyciski. Wielkość klawiatury należy dopasować do własnych potrzeb. Klawiatura gamingowa powinna mieć również dodatkowe wyposażenie, takie jak gniazdo USB, podświetlenie ledowe i regulację głośności.

Dodatkowe wyposażenie laptopa miłośników gier

Wielbiciele gier będą mieć dużą frajdę z rozgrywki, jeśli będą mogli korzystać z pada do PC. Mimo że najczęściej spotyka się takie w konsolach, można już kupić pady do klasycznych komputerów. Doskonałym uzupełnieniem komputera są też słuchawki gamingowe, które odizolują od hałasów z zewnątrz i przeniosą w świat ulubionych gier. Idealnie, jeśli takie słuchawki będą mieć wbudowany mikrofon – przydaje się podczas rozgrywek sieciowych.

Do myszki i klawiatury idealna będzie dopasowana podkładka. Będzie mieć wpływ na precyzję ruchów – zwłaszcza antypoślizgowa, ewentualnie tekstylna. Najlepsze rozgrywki zapewni też wygodny fotel gamingowy. Powinien zapewniać relaksującą pozycję przy biurku, a także zabezpieczać kręgosłup. Gamerzy czasami spędzają przed monitorem po kilka godzin dziennie. Tym bardziej warto zadbać o kompletne i komfortowe stanowisko gracza.