Uwielbiasz gry i marzy Ci się stworzenie stanowiska dla gracza z prawdziwego zdarzenia? W takim razie mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym Twój komputer będzie znakomicie się prezentować.

Stanowisko gracza – jak je przygotować?

Oczywiście na samym początku ważny jest sam sprzęt. Szukając komputerów gamingowych możesz przeglądnąć sekcję www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-do-gier. Zauważ, że poszczególne modele mają atrakcyjne obudowy. Intrygujący kształt oraz wbudowane oświetlenie sprawia, że taki PC od razu dobrze się prezentuje. Jednak warto zadbać także o jego otoczenie, aby pozostałe elementy razem współgrały i tworzyły gamerską całość.

Zacznij od biurka. Powinno być ono odpowiednio szerokie, aby pomieścić monitor (albo i dwa), klawiaturę i myszkę. Sporą popularnością cieszą się modele, których wysokość można regulować. Dzięki temu w zależności od tego, co akurat będziesz robić, możesz odpowiednio ustawić blat.

Obudowa komputera – na co zwracać uwagę?

Istotną kwestię odgrywa oświetlenie. Lampki LED mogą sprawić, że Twoje stanowisko do grania może dodatkowo zyskać na estetyce. Rozgrywka wieczorową porą, gdy za oknem jest już ciemno, nabiera wówczas dodatkowego klimatu.

Ważne są również kwestie praktyczne. PC przeznaczony do wymagających rozgrywek powinien posiadać zaawansowany system chłodzący. Dzięki niemu nawet podczas długiej rozgrywki podzespoły nie ulegną przegrzaniu, a więc wydajność się nie pogorszy. To istotne, gdy zależy Ci na utrzymaniu stałej liczby FPS-ów. Dlatego też podczas przeglądania różnych modeli upewnij się, że mają one odpowiednią wentylację. Tego typu komputery stacjonarne zamówisz na www.komputronik.pl/category/5801/komputery-pc.html.

Nie tylko komputer

Gdy wiesz już, na jaki PC postawisz, możesz zająć się kolejnymi elementami wyposażenia. Jeśli Twoje gamingowe stanowisko ma robić wrażenie, powinieneś zadbać także o następujące rzeczy.

Monitor

Z pewnością powinien on być wyposażony w funkcje, które ułatwią jego regulowanie. Pamiętaj, że dla Twojego zdrowia monitor powinien znajdować się na wysokości Twojego wzroku. Tak, abyś nie musiał unosić ani pochylać głowy podczas patrzenia się w ekran. Dodatkowo możesz wybrać model, który będzie ograniczał emitowanie niebieskiego światła, dzięki czemu granie po zmroku nie będzie nadmiernie obciążać wzroku. Część graczy korzysta z dwóch monitorów, aby czerpać jeszcze lepszą przyjemność z rozgrywki. Nie zalecamy montowania światełek LED wokół ekranu, ponieważ może Cię ono niepotrzebnie rozpraszać.

Klawiatura i mysz

Niektóre firmy produkują sprzęt dedykowany dla graczy. W przypadku klawiatury i myszy często są to modele przewodowe, ponieważ cechują się mniejszymi opóźnieniami, co jest szczególnie istotne w rozgrywkach online, gdzie liczy się czas reakcji. Sprawdź jednak, jak długi kabel ma dany model. Zbyt krótki przewód może sprawić, że granie nie będzie komfortowe.

Oczywiście wygląd również jest istotny. Niektóre modele mają możliwość samodzielnego regulowania podświetlenia. Dzięki temu Twoja klawiatura może podświetlać się na biało-czerwone barwy lub mrugać wszystkimi kolorami tęczy. Podświetlona myszka również dobrze prezentuje się na blacie.

Słuchawki

Dźwięk również jest ważnym elementem rozgrywki. Podczas wyboru odpowiedniego modelu zwróć uwagę na wykonanie nauszników. Powinny być one miękkie i wygodne, aby nawet podczas kilkugodzinnej sesji nie bolały Cię uszy. Kolejnym atutem będzie regulowany pałąk, dzięki któremu dopasujesz słuchawki do swojej głowy tak, aby te się nie zsuwały. Do grania możesz wybrać model wyposażony w mikrofon, który sprawdzi się podczas sieciowych rozgrywek.

Fotel

Fotel gamingowy powinien posiadać regulowaną wysokość siedziska oraz kąt nachylenia oparcia. Ważny jest także zagłówek, który powinien zapewnić dobre oparcie Twojej szyi. Zwróć również uwagę na materiał. Modele wykonane z naturalnej skóry dobrze przepuszczają powietrze, w ten sposób chroniąc przed nadmiernym poceniem się.

Gamingowe stanowisko to duma wielu graczy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi wiesz już, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, abyś mógł komfortowo grać.