Ostroga piętowa to zwyrodnienie, któremu towarzyszy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Jest to zjawisko powodujące ogromny dyskomfort fizyczny u pacjentów. Leczenie ostróg piętowych falą uderzeniową zdobywa na popularności.

Ostrogi piętowe - przyczyny

Rozcięgno podeszwowe jest miejscem, gdzie często dochodzi do mikrourazów. Może do tego dojść na skutek przeciążenia stopy w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego, złych butów (w szczególności jeżeli chodzi o ich rozmiar), zbyt długie pozostawanie w pozycji stojącej. To tylko kilka z możliwych przyczyn, które mogą doprowadzić do zapalenia rozcięgna podeszwowego. W efekcie do pojawienia się ostrogi piętowej. Odczuwając ogromny ból pięty, który ogranicza chodzenia, a z czasem może wykluczyć je na zawsze, należy udać się do lekarza w celu wykonania niezbędnych badań. Ostrogi piętowe są możliwe do wyleczenia, dlatego jak najszybciej należy udać się do gabinetu.

Ostroga piętowa - objawy

Oprócz dolegliwości bólowych, jakie są jeszcze objawy ostrogi piętowej? Najbardziej charakterystyczny jest ból, który pojawia się w momencie, kiedy ktoś chciałby unieść palce stóp do góry. W początkowym stadium pacjent będzie miał do czynienia z bólem wysiłkowym. Potem ból będzie miał charakter spoczynkowy. Pacjenci opisują, że często mają wrażenie jakby piekły lub paliły ich same palce. Mogą one być na tyle kłopotliwe, że założenie butów może sprawiać ogromny problem. Takie dolegliwości bólowe to znak, że należy udać się do lekarza, który zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać leczenie ostrogi piętowej.

Ostroga piętowa - leczenie

Jak poradzić sobie z zapaleniem rozcięgna podeszwowego i ostróg? Wpisując w Google "ostrogi leczenie", będzie można poznać różne metody, które oferowane są przez współczesną medycynę.

Ostrogę piętową można zlikwidować dzięki właściwie dobranej fizykoterapii. Jedną z metod leczenia jest fala uderzeniowa. To zabieg, który jest w stanie dać zaskakujące efekty w szybkim czasie. Jednak nie jest to zabieg polecany dla pacjentów, którzy zmagają się z ogromnym bólem. Może się okazać, że lekarz zaleci ćwiczenia rozciągające. Oprócz tego, lekarz diagnosta może zlecić również następujące zabiegi fizjoterapeutyczne: fonoforeza, krioterapia, jonoforeza, magnetoterapia. Wszystko jednak uzależnione jest od stadium rozwoju choroby.

Na pewno należy pamiętać o tym, że podstawą leczenia ostróg piętowych, jest właściwie dopasowane obuwie. Muszą one mieć płaską podeszwę, która na pewno będzie zapewniała doskonałą amortyzację. Tak, aby mieć pewność, że będzie można przynieść sobie ulgę na każdym kroku.