Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza manicure hybrydowy, wygrywając z tradycyjnymi lakierami, między innymi dzięki efektom o przedłużonej trwałości. Jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany manicure hybrydowy w domowym zaciszu? Czy do zabiegu wystarczą same lakiery hybrydowe? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Lakiery hybrydowe - czym różnią się od zwykłych lakierów?

Estetyczny manicure, który utrzymuje się przez co najmniej dwa tygodnie, już od kilku lat stał się rzeczywistością. Szerokie grono kobiet na całym świecie pożegnało się z tradycyjnymi lakierami na rzecz hybrydowych, posiadających wiele zalet. Lakier hybrydowy wymaga jednak odpowiedniego przygotowania paznokci oraz użycia lampy UV/LED, utwardzającej jego powierzchnię, dzięki czemu warstwa pokrywająca płytkę paznokcia staje się tak trwała i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia.

Dostępne w równie szerokiej gamie kolorystycznej jak ich klasyczne wersje lakiery hybrydowe stanowią doskonały wybór dla pań chcących uzyskać perfekcyjny efekt manicure, który utrzymywać się będzie przez długi czas bez nieestetycznych odprysków czy efektu zmatowienia. Chociaż sam zabieg może zająć dłuższą chwilę, w praktyce zaoszczędza on wiele czasu - zamiast poświęcać czas na odświeżenie manicure co kilka dni, nie trzeba martwić się poprawkami niekiedy nawet przez dwa, a nawet trzy tygodnie.

Czy manicure wykonany w domu przyniesie równie oczekiwane efekty? Wykonany poprawnie, z pewnością tak. Dodatkowo pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, które zamiast wydać na wizytę u kosmetyczki, można przeznaczyć na innego rodzaju przyjemności. Jak samodzielnie zabrać się do stylizacji paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego? Cały proces krok po kroku wyjaśniamy tuż poniżej.

Manicure hybrydowy - jak wykonać go samodzielnie?

W pierwszej kolejności należy skompletować wszelkie niezbędne akcesoria, do których zaliczają się:

• pilnik i polerka do paznokci
• radełko do skórek lub drewniane patyczki
• cleaner
• waciki bezpyłowe
• hybrydowe baza i top
• hybrydowe lakiery
• lampa UV lub LED

Opracowanie płytki paznokcia

Pierwszym krokiem zabiegu jest odpowiednie opracowanie płytki paznokcia i znajdujących się wokół niego skórek. Po opiłowaniu paznokci warto przez ok. 5 minut wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła, aby zmiękczyć skórki - można w tym celu użyć również gotowego już preparatu. Następnie należy delikatnie je odsunąć oraz wyciąć nadmiar skóry cążkami, jeżeli tego wymagają. Przed nałożeniem lakieru płytka paznokcia wymaga zmatowienia, w czym pomoże polerka. Kiedy wszystkie paznokcie zostaną już wyrównane i zmatowione, ich powierzchnię należy przetrzeć wacikiem nasączonym cleanerem, który pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń na ich powierzchni.

Aplikacja bazy i lakieru hybrydowego

Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnej bazy hybrydowej, której zadaniem jest między innymi zwiększenie przyczepności późniejszych warstw lakieru. W wielu sklepach obecnie można znaleźć preparaty bogate między innymi w witaminy czy proteiny, dodatkowo pielęgnujące paznokcie podczas noszenia hybrydowego manicure. Po zaaplikowaniu cienkiej warstwy bazy należy umieścić paznokcie pod lampą UV - zazwyczaj wystarczy 60 sekund, jednak ostateczny czas zależny jest od zaleceń producenta danego produktu. Następnie można przystąpić do pracy z lakierem hybrydowym. Procedura wygląda podobnie jak w przypadku bazy, wymagając tym razem zazwyczaj dwóch warstw kolorowej emalii, co zapewni doskonałe krycie i nasycony kolor.

Nakładanie topu

Ostatnim krokiem w całym procesie jest zadbanie o to, aby cały manicure był trwały i osiągnął pożądane wykończenie. W tym przypadku niezbędny będzie top, czyli preparat, który należy zaaplikować na utwardzone już warstwy lakieru hybrydowego. Wystarczy nałożyć na każdy z paznokci cienką warstwę preparatu, a następnie również jak poprzednie produkty, utwardzić go pod lampą. Na koniec gotowe płytki paznokci trzeba przetrzeć cleanerem i można cieszyć się doskonałym efektem samodzielnie wykonanego zabiegu. W zależności od oczekiwanego efektu można zdecydować się na top z błyszczącym wykończeniem, dzięki któremu paznokcie zyskają piękny blask albo matowym.

Wykonanie manicure hybrydowego w domowym zaciszu nie zawsze jest tak trudne, jak niektórym paniom może się wydawać. Warto pamiętać, że nabierając z czasem wprawy, cała procedura będzie zajmować coraz mniej czasu, zaś efekt będzie równie zadowalający, jak ten po wyjściu z profesjonalnego salonu. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w dobrej jakości lakiery hybrydowe, które nie tylko będą olśniewać swoimi kolorami, ale też zaskoczą trwałością i odpornością nawet najbardziej wymagające miłośniczki modnych, zadbanych paznokci.