Jeśli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, na pewno zastanawiałeś się nad tym, jakiego rodzaju basen wybrać, aby był trwały i wygodny w użytkowaniu. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są baseny stelażowe. To świetna opcja dla rodzin z dziećmi, które chcą mieć w swoim ogrodzie miejsce do relaksu i zabawy w letnie dni.

 

Co to jest basen stelażowy i dlaczego warto go wybrać?

Basen stelażowy składa się z metalowego stelaża i specjalnej folii, która tworzy powierzchnię do kąpieli. Tego typu baseny są wytrzymałe i łatwe w montażu, dzięki czemu możesz cieszyć się nimi już w ciągu jednego dnia po zakupie. Oprócz trwałości, basen ogrodowy na stelażu jest także wygodny w użytkowaniu. Dzięki temu, że możesz go łatwo zdemontować i przechowywać zimą, nie zajmuje dużo miejsca w ogrodzie. Co więcej, większość basenów stelażowych jest wyposażona w specjalne filtry, co pozwala na utrzymanie czystości wody na odpowiednim poziomie i zapewnia bezpieczny i higieniczny basen dla Twojej rodziny.

 

Najważniejsze korzyści z posiadania basenu stelażowego

Posiadanie basenu stelażowego może przynieść wiele korzyści dla właścicieli domów z ogrodem. Przede wszystkim, taki basen jest bardzo trwały i wytrzymały, dzięki czemu można cieszyć się nim przez wiele lat. Ponadto, montaż takiego basenu jest bardzo prosty i szybki, co pozwala na szybkie urządzenie miejsca do relaksu i zabawy w ciepłe dni.

Inną zaletą basenu stelażowego jest jego przenośność - jeśli zdarzy się potrzeba przeprowadzki, można go łatwo zdemontować i zabrać ze sobą. Baseny stelażowe są także łatwe w utrzymaniu czystości i higieny, co oszczędza czas i pieniądze na częste wizyty specjalisty.

Wreszcie, baseny stelażowe są również bardziej ekonomiczne niż baseny betonowe, co oznacza mniejsze koszty zarówno w zakupie, jak i w utrzymaniu. Dlatego jeśli szukasz trwałego i wygodnego basenu, który będzie służył Ci przez wiele lat, basen stelażowy będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Jak dbać o basen stelażowy, aby służył przez wiele lat?

Aby Twój basen stelażowy służył przez wiele lat, warto dbać o jego regularne czyszczenie i konserwację. Przed rozpoczęciem sezonu należy dokładnie oczyścić basen i wymienić filtr. W trakcie użytkowania zwracaj uwagę na poziom pH wody oraz regularnie usuwaj zanieczyszczenia. Zimą, przed demontażem, warto zabezpieczyć folię przed uszkodzeniem i przemarznięciem. Pamiętaj, że dbanie o basen stelażowy to inwestycja, która pozwoli Ci cieszyć się relaksem i zabawą w letnie dni przez wiele lat.

 

Wybór odpowiedniej wielkości basenu stelażowego

Odpowiedni rozmiar basenu stelażowego zależy od wielkości Twojej działki oraz ilości miejsca, którą chcesz poświęcić na basen. Basen może mieć kształt okrągły, prostokątny czy owalny. Z reguły baseny stelażowe mają rozmiary od 2 do 5 metrów długości i od 1 do 2 metrów szerokości. Jeśli masz dużą działkę, to możesz pokusić się o największy basen, ale pamiętaj, że musisz zostawić miejsce na meble ogrodowe, grilla czy place zabaw dla dzieci. Przed zakupem basenu zawsze warto dokładnie zmierzyć dostępną powierzchnię i porównać ją z wymiarami basenu. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych niespodzianek i będziesz mógł cieszyć się swobodnym pływaniem w letnie dni.