"Rodzina Monet" to seria książek, która w ostatnim czasie stała się prawdziwym bestsellerem czytelniczym. Pierwszy tom na Wattpadzie, czyli na bezpłatnej platformie do dzielenia się twórczością został przeczytany ponad cztery miliony razy, dzięki czemu książka trafiła na szczyt najchętniej czytanych tytułów. Skąd jednak wziął się jej fenomen? O czym w ogóle opowiada seria wspomnianych książek?

 

Seria "Rodzina Monet"

Książki Rodzina Monet napisane przez Weronikę Marczak to prawdziwy fenomen ostatnich tygodni. Historia głównej bohaterki, czyli piętnastoletniej Hailie Monet to tak naprawdę opowieść o dojrzewaniu w cieniu dramatycznych wydarzeń. Utrata w wypadku samochodowym dwóch najbliższych osób, a mianowicie mamy oraz babci, to dla dziewczyny prawdziwa tragedia. W dniu wypadku główna bohaterka dowiaduje się, że ma piątkę starszych braci i przeprowadza się wówczas z Wielkiej Brytanii do położonej w sercu Pensylwanii willi. Najstarszy z braci Vincent ma zostać jej opiekunem prawnym i jak się okazuje jest on posiadaczem bardzo pokaźnego majątku. Bracia nie są zbyt zadowoleni z pojawienia się w ich życiu młodszej siostry - zwłaszcza wtedy, gdy dziewczyna zaczyna odkrywać ich najmroczniejsze sekrety. Czy Hailie grodzi jakieś niebezpieczeństwo? Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

 

Na czym polega fenomen książki?

Wszystkie książki z serii "Rodzina Monet" napisane są lekkim oraz przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się je z prawdziwą przyjemnością. W obecnych czasach nastolatkowie często wpatrzeni są cały czas w ekrany swoich smartfonów, jednak pojawienie się książki Weroniki Marczak sprawiło, że spora część młodzieży zainteresowała się historią nastoletniej Hailie. Utrata bliskich osób, niespodziewana przeprowadzka, a także trudne relacje z nieznanymi dotąd braćmi to tematy, które niezwykle przyciągnęły uwagę wielu młodych osób. Czytając książki z serii "Rodzina Monet" niejeden nastolatek może utożsamiać się z główną bohaterką, ponieważ w wielu domach mogą zdarzać się bardzo podobne historie, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić.