Strona internetowa to wizytówka firmy oraz źródło informacji o sprzedawanych produktach lub usługach. Powinno więc na nią trafiać sporo osób, które będą chciały skorzystać z oferty przedsiębiorstwa. Aby to było możliwe, należy wypromować witrynę, czyli pokazać odbiorcom, że istnieje, zawiera cenne informacje i można na niej nabyć konkretne produkty. Jak więc reklamować stronę internetową? Taką wiedzę znajdziesz w poniższym artykule!

 

Strona internetowa - o czym pamiętać podczas jej tworzenia?

Tworzenie stron internetowych to jeden z najważniejszych procesów, dzięki któremu firma może zaistnieć w sieci. Jednak samo powstanie witryny nie wystarcza, aby była ona zauważalna przez grupę docelową. Trzeba podjąć dodatkowe działania, dzięki którym osoby zainteresowane firmą, jej produktami lub usługami, dowiedzą się o istnieniu konkretnej strony internetowej. Jednak już na etapie tworzenia witryny warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają ogromne znaczenie, gdy już użytkownicy na nią trafią. Mowa o jej przejrzystości, użyteczności oraz responsywności.

Strona, która zawiera cenne dla odbiorcy informacje i zaprojektowana została zgodnie z dobrymi praktykami UX, będzie użyteczna. Odbiorcy będą mogli po niej łatwo się poruszać i odnajdować to, czego szukają. Poza tym responsywność, o którą zadbano podczas tworzenia strony, sprawi, że będzie się ona dopasowywać do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Tym samym witryna będzie praktyczna i dobrze wyglądająca na komputerach, jak i smartfonach.

 

Jak reklamować stronę internetową?

Strona internetowa jest miejscem, gdzie potencjalni klienci mogą uzyskać informacje na temat firmy, produktów, usług. Mogą również znaleźć dane kontaktowe oraz nabyć towary. Jak zatem reklamować stronę internetową?

 

Pozycjonowanie

Jednym ze skutecznych sposobów reklamowania strony internetowej jest pozycjonowanie. Zakłada ono podejmowanie działań, których efektem ma być poprawa widoczności witryny w wyszukiwarce. Pozycjonowanie składa się z zabiegów:

  • skracających czas ładowania strony internetowej,
  • porządkujących kod witryny,
  • poprawiających zawarte na stronie treści,
  • optymalizujących linkowanie wewnętrzne,
  • nadających przejrzystą strukturę witrynie,
  • budujących responsywny interfejs (jeśli dotychczas to nie zostało zrobione),
  • koncentrujących się na zdobywaniu linków zewnętrznych.

Pozycjonowanie rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu. Wnioski w nim zawarte wykorzystuje się do stworzenia strategii. Przedstawiciele Agencji Interaktywnej Manley ( https://manley.pl/ ) podają, że pozycjonowanie powinno być prowadzone zgodnie z przyjętymi zasadami oraz harmonogramem. Ponadto musi być ono stale monitorowane, a w razie konieczności modyfikowane. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokich miejsc w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, czego efektem będzie zwiększenie ruchu na stronie internetowej.

 

Reklamy Google Ads

Innym sposobem na promowanie strony internetowej jest Google Ads. To reklamy, które wyświetlane są m.in. w wyszukiwarce (przed bezpłatnymi wynikami). Sposób rozliczania za nie jest bardzo atrakcyjny dla firm. Płaci się bowiem za kliknięcia, a nie za wyświetlenia reklam. Cechą charakterystyczną Google Ads jest także skuteczność. Reklamy są wyświetlane użytkownikom tuż po skonfigurowaniu kampanii. Co za tym idzie, są one doskonałym wsparciem procesu pozycjonowania.

Poza wyszukiwarką, reklamy Google Ads wyświetlane są także na innych stronach internetowych, a także na YouTube. Platforma umożliwia sprecyzowanie, komu powinny być one prezentowane. Dzięki temu możliwe jest dotarcie z reklamami strony internetowej do odpowiedniej grupy docelowej - zainteresowanej firmą, produktem lub usługami.

 

Podsumowanie

Reklamowanie strony internetowej jest ważne dla zwiększenia jej widoczności w sieci. Można to zrobić za pośrednictwem pozycjonowania oraz działań promocyjnych w ramach platformy Google Ads. Efekty działań SEO nie są natychmiastowe, dlatego warto je wspierać płatnymi kampaniami. Cały proces reklamowania strony internetowej dobrze jest wcześniej zaplanować, a także monitorować postępy. W razie konieczności można je modyfikować dla osiągania najlepszych efektów.