Wizytówki to genialna forma wykorzystywana podczas przekazywania danych kontaktowych. To również element budujący wizerunek firmy oraz zachęcający do nawiązania z nią relacji. Profesjonalna wizytówka może wiele zdziałać dla biznesu. Tylko jak ona powinna wyglądać? Na co zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

 

Wizytówka - co to jest?

Wizytówka to niewielki kartonik, na którym umieszczone są najważniejsze dane kontaktowe. Nie są jednak one jedynym elementem. Na wizytówce znajduje się również logo, a także inne elementy graficzne, które mogą zachęcić odbiorców do kontaktu. Ten niewielki kartonik wykorzystywany jest także do budowania wizerunku. Wizytówki świadczą o profesjonalizmie, a także chęci nawiązywania relacji z ich odbiorcami.

 

Jak powinna wyglądać wizytówka?

Projekt wizytówki powinien być przemyślany. To bowiem element wykorzystywany w codziennym kontakcie z klientami, a także potencjalnymi partnerami biznesowymi. Warto więc zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które dotyczą wizytówek i ich tworzenia.

 

Indywidualna

W sieci można znaleźć mnóstwo kreatorów wizytówek, nawet darmowych. Czy to dobre rozwiązanie dla firmy? Niekoniecznie. Okazuje się bowiem, że takie wizytówki wykorzystują ten sam szablon. Trudno zatem firmie wyróżnić się z tłumu, kiedy klient ma w swoim portfelu kilka tak samo wyglądających kartoników. Profesjonalny projekt wizytówek powinien być indywidualny. Studio Graficzne GoodProject zwraca uwagę, że dopasowanie tych niewielkich kartoników do identyfikacji wizualnej lub charakterystyki firmy jest niezwykle ważne. Wtedy wizytówki są wyraziste i przyciągają uwagę odbiorców.

 

Czytelna

W projektowaniu wizytówek nie można także przesadzić w drugą stronę. Zbyt bujna fantazja nie wpłynie zbyt dobrze na wizerunek firmy. Trzeba bowiem pamiętać, że wizytówki muszą być czytelne. Dane kontaktowe, które się na nich znajdują, nie mogą sprawiać problemów z ich odczytaniem. Zbyt mała czcionka, nieodpowiedni krój, kolor zlewający się z tłem - to najczęściej popełniane błędy. Warto pamiętać także o estetyce. Elementy umieszczone zbyt blisko siebie są trudne do odczytania.

 

Oryginalna

Trzecim aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas projektowania wizytówek, jest ich oryginalność. Standardowe białe kartoniki z czarnymi napisami nie wywołają w odbiorcach pożądanego efektu. Wręcz przeciwnie - źle wpłyną na wizerunek firmy. Oryginalne wizytówki wywołują w klientach oraz potencjalnych partnerach biznesowych tzw. „efekt wow”. Sprawiają, że chce się skontaktować i współpracować z firmą, która się nimi posługuje.

 

Podsumowanie

Wykorzystywanie wizytówek w codziennych kontaktach z klientami to tradycja. Dzięki nim można w szybki i wygodny sposób przekazać odbiorcom dane kontaktowe, które wykorzystają w przyszłości. Odpowiednio zaprojektowane budują wizerunek firmy, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertą oraz sprzedaż.