Z wiekiem skóra wymaga odpowiedniej ochrony przed starzeniem i słońcem. Aby zachować młodzieńczy wygląd, należy zachować odpowiednie rytuały pielęgnacyjne, ale i stosować aktywne kremy przeciwzmarszczkowe. Jakie to rytuały i na jakie składniki kremów zwracać uwagę?

Kiedy skóra wymaga kremów przeciwzmarszczkowych?

W miarę upływu lat można zauważyć na skórze pierwsze oznaki starzenia się w postaci drobnych zmarszczek i przebarwień. Dodatkowo ekspozycja na słońce przyspiesza procesy starzenia się i zaczyna się tak zwane fotostarzenie skóry. Skóra zaczyna przejawiać objawy degeneracji przez wieloletnią ekspozycję na słońce. Także pojedyncze oparzenia mogą pogłębiać zły stan skóry. Po 25. roku życia skóra stopniowo traci włókna kolagenowe, a już koło 30. roku życia można zobaczyć na twarzy pierwsze, delikatne zmarszczki. Jeśli odpowiednio wcześnie zacznie się zapobieganie procesom starzenia, czyli właśnie koło 35. roku życia, można je opóźnić. Takie kremy przeciwzmarszczkowe powinno się stosować zarówno na noc, jak i na dzień, aby dostarczać skórze potrzebnych składników o każdej porze.

 

Jaki powinien być dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Najważniejsza rzecz to czytanie etykiety kremu i sprawdzenie, jakie ma składniki. Im mniej, tym lepiej, a powinno się także unikać sztucznych barwników i parabenów. Aktywne i bogate składniki takie jak kwasy czy witaminy są ważne, bo aktywnie działają w głąb skóry i wspomagają procesy odbudowy. Producenci często oferują kremy o potrójnym działaniu i taki właśnie powinien być idealny krem przeciwzmarszczkowy na dzień. Zestawienie trzech najważniejszych substancji aktywnych pozwoli na intensywne działanie kremu. Wymienia się tutaj takie substancje jak pro-retinol, kwas hialuronowy i witamina Cg. Nie należy obawiać się kilku składników w jednym kremie, wręcz przeciwnie, bo kremy poddawane są wieloletnim badaniom, a ich kompozycja jest wyważona i zbilansowana. Często w połączeniu ze sobą dają doskonałe efekty. Na pewno dobry krem na zmarszczki na dzień to także ochrona przed słońcem, czyli odpowiednie filtry. Taki zestaw składników można uznać za bardzo dobry i dający oczekiwane efekty.

 

Jakie dodatkowe rytuały wspomagają dbanie o cerę?

Należy wiedzieć, że stosowanie bogatych kremów przeciwzmarszczkowych na dzień i na noc, to nie wszystko. Liczą się także inne drobne rytuały, które wspomagają działanie kremów. Po pierwsze, wykonuje się staranny demakijaż twarzy, zanim nałoży się jakiekolwiek inne kosmetyki. Płyny micelarne, pianki lub płynu do demakijażu oczu powinny być delikatne, ale skutecznie oczyszczać skórę. Tylko wtedy będzie ona odpowiednio przygotowana do dalszych zabiegów i dobrego wchłaniania. Poza tym, jeśli na skórze gromadzi się pot, sebum i różne zanieczyszczenia, wpływa to na stany zapalne, podrażnienia i szybsze starzenie się skóry. Zbilansowana dieta nastawiona na antyoksydanty, cenne kwasy tłuszczowe i witaminy także jest niezwykle ważna. Liczy się nie tylko nawilżenie z zewnątrz, ale i wewnątrz, czyli picie dużej ilości płynów. Przekłada się to bezpośrednio na kondycję skóry.