ubezpieczenie-dla-seniora

Jesteś seniorem? Sprawdź, czy możesz się ubezpieczyć na życie
Ubezpieczenie na życie to zawsze coś, o co warto zadbać. Często panuje przekonanie, że polisę mogą zakupić tylko osoby młode i zdrowe. O wiele trudniej jest osobom starszym. Dzisiaj już metryka nie jest ograniczeniem. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej w swojej ofercie posiadają możliwość zakupu polisy także dla osób w podeszłym wieku, jednak mogą one nieco się różnić. Co obejmuje takie ubezpieczenie i jak wybrać odpowiednie? Podpowiadamy.

 

Ubezpieczenie dla seniora – co obejmuje polisa?
Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, przede wszystkim sprawdź zawarte w niej warunki. Niekiedy po zapoznaniu się z ofertą okazuje się, że granica wieku to np. jedynie 60 lat i że na niewiele możemy liczyć w ramach owej polisy. Standardowo, przeznaczone są one dla osób w wieku 18-60/65 lat. Polisa dla seniorów to produkt, który powinien wychodzić poza te ramy. Trzeba nadmienić, że ubezpieczenie dla seniora będzie różnić się od tej przeznaczonej dla osób młodych. Jej zadaniem będzie przede wszystkim finansowe zabezpieczenie dla bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby starszej. Niektóre firmy oferują różnego rodzaju rozszerzenia, jednak jest to bardzo rzadkie i droższe niż w innych polisach. Może być ona nabyta zarówno przez seniora, jak i osoby bliskie z rodziny, np. dzieci oraz wnuki. Wypłata świadczenia po śmierci, może być dla bliskich nieocenioną pomocą finansową umożliwiającą pokrycie kosztów pogrzebu, jak również spłatę ewentualnych zobowiązań osoby zmarłej.

 

Ile kosztuje polisa dla seniora?
Na koszt polisy ma wpływ wiele czynników. Są to m.in.:
   ● Suma ubezpieczenia;
   ● Wiek osoby ubezpieczonej;
   ● Stan zdrowia.

Głównym z nich jest przede wszystkim wybrana suma ubezpieczenia. Im wyższa, tym więcej będzie kosztować miesięczna składka ubezpieczenia. Oczywiście znaczenie będzie miał również wiek osoby ubezpieczanej. Mniej zapłaci osoba tuż po ukończeniu 60 roku życia, a zdecydowanie więcej osoba, która ma 75 lat. Bardzo ważny jest także stan zdrowia. Zanim zdecydujesz się na konkretną polisę, porównaj różne oferty. Bardzo przydatne w tym przypadku mogą być różnego rodzaju porównywarki cenowe. Ceny polisy mogą się różnić pomiędzy towarzystwami. Tylko zapoznanie się ze szczegółową ofertą i skrupulatne ich porównanie, umożliwi wybranie najlepszej opcji (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ile-kosztuje-najtansze-ubezpieczenie-na-zycie/448.html).

 

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie dla seniora?
Przede wszystkim, zanim zdecydujesz się na zakup polisy, musisz poznać i porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Następnie warto pomyśleć nad tym, jaki ma być jej cel oraz jakie są nasze możliwości finansowe, by móc wybrać odpowiednią stawkę miesięczną. Jeśli dodatkowe koszty mocno nadszarpują budżet, wiadome jest, że ważniejsze będzie np. wykupienie leków, zakup jedzenia oraz opłacenie rachunków. Jednak jeśli sytuacja majątkowa pozwala na zakup takiej formy zabezpieczenia, to jest to zdecydowanie kwestia, którą warto rozważyć. Pewność, że nasi bliscy nie zostaną po naszej śmierci bez pomocy, to dla każdego istotny element, dający wewnętrzny spokój ducha.