Brzuch stanowi rdzeń ciała, gdyż stabilizuje kręgosłup. Aby jednak brzuch wyglądał doskonale oraz był idealnie płaski, warto zdecydować się na regularne wykonywanie najbardziej skutecznych ćwiczeń, takich jak przysiady, wiosła, wyciskanie czy podciąganie. Trening brzucha nie zlikwiduje tłuszczu, jednak pomoże wzmocnić mięśnie oraz je uwidocznić.

 

Jakie ćwiczenia wykonywać na płaski brzuch?

Na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-brzuch odnaleźć można najbardziej efektywne ćwiczenia na płaski brzuch. Dobre ćwiczenia tego rodzaju to przede wszystkim ćwiczenia wielostawowe, na przykład przysiady lub martwe ciągi. Są to również ćwiczenia złożone, wykonywane na obciążeniach, gdyż stanowią doskonały trening dla mięśni prostych, głębokich, skośnych oraz mięśni grzbietu. Niezbędna jest także prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, odpowiednia podstawa oraz pozycja wyjściowa. Warto również wprowadzić ćwiczenia w zwisie na drążku oraz antyrotacyjne z obciążeniem zewnętrznym. Nawet kilkanaście sekundowych serii pomoże wzmocnić mięśnie brzucha. Dodatkowo, aby uwidocznić mięśnie na brzuchu, należy zadbać o spalenie tkanki tłuszczowej. Dlatego warto wprowadzić ćwiczenia aerobowe oraz interwałowe. Pozwoli to pozbyć się zbędnej tkanki z brzucha oraz boczków.

 

Jakie są najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch?

Poszczególne ćwiczenia mogą angażować brzuch jednak w różnym stopniu. Okazuje się, że ćwiczenia takie jak rowerek czy unoszenie nóg są bardziej efektywne aniżeli zwykłe spięcia. Jednak najważniejszym aspektem w czasie wykonywania ćwiczeń jest poprawność techniczna. Nie należy także skupiać się tylko na izolowanych ćwiczeniach. Warto wplatać także przysiady, ciągi czy wyciskania nad głowę, które angażują mięśnie głębokie. Nie należy także wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha na początku swojego treningu. ABS odgrywa rolę stabilizacyjną, dlatego ćwiczenia na brzuch wykonane na początku treningu spowodują zmęczenie, a także jego mniejszą efektywność. Nie należy także wykonywać setek powtórzeń w brzuszków, gdyż nie prowadzą one do spalenia tkanki tłuszczowej. Oczywiście można dołączyć je do swojego rytuału treningowego, jednak najlepiej zrobić to naprzemiennie z innymi ćwiczeniami. Bardzo ważną zasadą w przypadku treningu mięśni brzucha jest także przerwa od treningu. Mięśnie brzucha potrzebują regeneracji, ćwiczeń nie należy więc wykonywać codziennie.

 

Płaski brzuch w krótkim czasie

Jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń na brzuch jest deska. Polega ona na utrzymywaniu ciała w prostej linii przez określony czas. Przyjmując pozycję deski, należy wyprostować nogi, natomiast łokcie ułożyć pod linią barków. Należy także zadbać o to, aby kręgosłup był idealnie prosty. Warto wykorzystać także skręty tułowia do boku, będąc w siadzie równoważnym. Ćwiczenie to idealnie wpływa na skośne mięśnie brzucha. Należy usiąść na ziemi. unosząc nogi do góry oraz delikatnie odchylając stół do tyłu. Ćwiczenie to może być wykonane z dodatkowym obciążeniem – takim jak hantle. Natomiast wykorzystując piłkę gimnastyczną, wykonać można naprzemienne prostowanie. Rozpoczyna się od pozycji leżenia na plecach. Następnie kończyny dolne i górne są wyprostowane w górze. Z kolei piłka gimnastyczna umieszczona jest między dłońmi a kolanami. Jest to ćwiczenie intensywnie angażujące wszystkie mięśnie brzucha.