Content marketing to jedna z najważniejszych strategii promocyjnych wykorzystywanych przez firmy w kontekście budowania marki.

Dzięki temu, co wiemy o najpopularniejszych portalach internetowych i ich odpowiednim wykorzystaniu, możemy skutecznie stworzyć treści, które będą pomocne dla naszej firmy. Przedstawiamy tutaj kilka porad dotyczących tego, jak skutecznie zaplanować swoje działania content marketingowe!

 

Wprowadzenie do content marketingu

Content marketing to działania polegające na tworzeniu i publikowaniu treści, które mogą być wykorzystane przez odbiorców do realizacji określonych celów. Najpopularniejsze portale internetowe oferujące takie usługi to

 • LinkedIn Pulse
 • Medium
 • HubSpot
 • Wistia
 • DrumUp

 

Jak działa content marketing?

Content marketing to działania marketingowe, które polegają na tworzeniu i udostępnianiu wartościowych treści, takich jak artykuły, filmy, grafiki itp. Celem content marketingu jest budowanie długotrwałych relacji z odbiorcami i wzrost sprzedaży.

Wielu przedsiębiorców i marketerów nie docenia tego narzędzia marketingowego lub po prostu nie wie, jak go skutecznie wykorzystać. A tymczasem content marketing może przynieść wymierne korzyści - zarówno jeśli chodzi o rozwój biznesu, jak i sprzedaż.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych portali internetowych, które mogą Ci pomóc w realizacji content marketingu.

 1. HubSpot - to platforma oferująca szeroki wachlarz narzędzi do efektywnego marketingu i sprzedaży;

 2. Marketo - platforma do tworzenia skutecznych kampanii marketingowych;

 3. HootSuite - narzędzie służące do zarządzania profilami społecznościowymi;

 4. MailChimp - narzędzie do automatyzacji e-mail marketingu;

 5. Buffer - narzędzie umożliwiające planowanie postów na portalach społecznościowych;

 6. Buzzsumo - narzędzie służące do monitorowania zasięgu treści w Internecie, co pozwala na określenie najbardziej popularnych tekstów itp.;

 7. Google Analytics

 

Najpopularniejsze portale internetowe oferujące content marketing

Najpopularniejsze portale internetowe oferujące content marketing to:

 1. Facebook
 2. Twitter
 3. LinkedIn
 4. Google+
 5. Pinterest

 

Jakie są korzyści związane z content marketingu?

Content marketing to forma marketingu, która polega na tworzeniu i dystrybucji treści. Celem content marketingu jest generowanie leadsów oraz promowanie produktów lub usług. Content marketing można wykorzystać także do budowania świadomości marki.

Korzyści związane z content marketingu to przede wszystkim:

 • poprawa widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach;
 • większa ilość odwiedzin na stronie internetowej;
 • lepsze pozycjonowanie strony internetowej;
 • budowa pozytywnego wizerunku marki;
 • generowanie leadsów;
 • promocja produktów lub usług.

 

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, napisanie ciekawego i oryginalnego tekstu na bloga to nie lada wyczyn. Warto więc zainwestować w dobre narzędzie, które pomoże Ci w tym zadaniu - content marketing. Dzięki niemu możesz stworzyć unikalny i interesujący tekst, który przyciągnie uwagę czytelników.

Content marketing to także świetny sposób na pozyskanie nowych klientów. Jeśli Twoja strona internetowa jest bogata w interesujące i wartościowe treści, istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci będą chętniej do Ciebie wracać. Aby było to możliwe, warto regularnie publikować nowe artykuły na blogu, zadbać o jakość treści i odpowiednio je promować.

Przy poszukiwaniu portali, sprawdź co może ci zaoferować narzędzie Trescalo!