Jeśli Twoją pasją jest wędrowanie po górach, lasach i ogólnie mówiąc – terenach z dala od cywilizacji, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie udasz się na taką wyprawę w zwykłym ubraniu, w którym na co dzień chodzisz po mieście. Do takiego obcowania z naturą należy się odpowiednio przygotować, dlatego właściwe spodnie trekkingowe męskie będą – obok kurtki czy bluzy trekkingowej – podstawą wyposażenia.

 

Ale jak wybrać najlepsze, czyli takie, które nie zawiodą i dadzą Ci komfort w każdej sytuacji? Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę oraz gdzie możesz nabyć je w dobrej cenie.

 

Jakie cechy są niezbędne dla męskich spodni trekkingowych?

Podczas wędrówek po dzikich terenach człowiek jest narażony na działanie sił natury. Porywiste wiatry, deszcz, śnieg, chłód czy duża wilgotność powietrza to najczęściej spotykane zjawiska, które czyhają na wędrowca. Dlatego zalecane spodnie trekkingowe męskie powinny cechować się:

  • dobrą termoizolacją – dzięki czemu w chłodne dni nie tracisz ciepła, a zimno nie przenika przez materiał i nie wychładza ciała;
  • oddychaniem – materiał wykonania powinien umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza, co nie dopuści do nieprzyjemnego zapocenia;
  • wytrzymałością – w terenach z dala od cywilizacji łatwo o rozdarcia i przetarcia, dlatego spodnie muszą być wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia.

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę, czy materiał wykonania jest szybkoschnący, ma właściwości hydrofobowe, a także antybakteryjne i czy cechuje go lekkość, umożliwiająca nie tylko swobodne poruszanie się, ale również komfort noszenia.

Jak widać, lista wymagań jest dość długa i jeszcze kilkadziesiąt lat temu stworzenie spodni spełniających wszystkie te warunki nie byłoby możliwe. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom powstały materiały umożliwiające tworzenie odzieży mającej wiele lub nawet wszystkie powyższe cechy. Dobrym przykładem spodnie trekkingowe Triple Canyon. Mają one trwałą impregnację materiału Omni-Shield, która odpycha wodę i plamy oraz jest odporny na promienie UVA i UVB, co pomaga zapobiegać uszkodzeniom skóry.

 

Gdzie znajdziesz spodnie trekkingowe męskie w najlepszych cenach?

Jeśli interesują Cię spodnie trekkingowe męskie, warto zajrzeć na stronę InterSport. Znajdziesz tam ich bardzo szeroki wybór. W ofercie sklep ten ma nie tylko propozycje na wyprawy w chłodne miesiące, ale także inne pory roku. Bardzo ciekawą są spodnie z odpinanymi nogawkami - możesz z nich korzystać niezależnie od aury, dopasowując je do warunków. Gdy jest ciepło – używasz wersji z krótkimi nogawkami, a gdy robi się chłodniej – dopinasz dłuższe. W każdym przypadku zwiększa to komfort podczas wyprawy.

Co warto zauważyć, na intersport.pl oferowane są wyłącznie spodnie z nowoczesnych, wysoce odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu możesz znaleźć tu idealnie dopasowane do planowanych przez Ciebie wypraw. A co równie ważne - każda para spodni jest w bardzo przystępnej cenie.

Dlatego już dzisiaj zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi i zamów wybraną na intersport.pl!