Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jej efekty, a także trwałość zdecydowanie przewyższają powszechnie znane metody depilacji, takie jak woskowanie czy tradycyjne golenie. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, by z powierzchni skóry zaczęły znikać włoski. Na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Depilacja laserowa uważana jest za metodę skuteczną i bezpieczną.

 

Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserem?

To idealna opcja dla osób, które narzekają na rezultaty pozostałych metod. Na ich ciałach występują zwykle podrażnienia po tradycyjnym woskowaniu czy zastosowaniu depilatora. Jest to również remedium na kłopotliwe i nieestetyczne wrastanie włosków, krostki, grudki i stany zapalne. Szczególnie docenią ją ci, którzy mają włosy mocne, ciemne, szybko odrastające. Efekty gładkiej i zdrowej skóry po depilacji laserem są widoczne nawet przez kilka lat. Depilacja taka może dotyczyć niemal każdego miejsca na ciele.

 

Przebieg i efekty zabiegów

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zadbać o kilka szczegółów oraz odpowiednio się do niego przygotować. Skóra powinna byś systematycznie nawilżana. W przeddzień depilacji należy gładko zgolić włosy. Tego dnia zabrania się także spożywania alkoholu. W dniu zabiegu należy dokładnie umyć ciało i odtłuścić skórę, nie wolno stosować w miejscu zabiegu kremów, perfum, dezodorantów, czy balsamów.

Laser emituje światło monochromatyczne czyli jednokolorowe, o ściśle określonej długości, którą mierzymy w nanometrach. Dodatkowo promień lasera ma bardzo określony kierunek i małą rozbieżność, innymi słowy jego energia jest bardzo skoncentrowana, co pozwala na skuteczne wykonanie zabiegu. Należy wykonać około 5 zabiegów na każdą z partii która poddajemy depilacji w odstępie 10-12 tygodni. Już podczas jednego zabiegu depilacji laserowej tymczasowo zostaje usuniętych ok 95% włosków, natomiast na trwałe zostaje usuniętych ok. 20% włosów. Uzależnione jest to od aktualnej fazy wzrostu włosów.

 

Przeciwwskazania

Jak przy każdej ingerencji estetyczniej istnieją pewne przeciwwskazania. W celu uniknięcia niepotrzebnych problemów należy udać się na konsultację u lekarza, który ma wykonać zabieg. Przekaże on całą wiedzę teoretyczną, wprowadzi pacjenta w szczegóły, poinformuje o możliwych powikłaniach. Pewnikami wśród przeciwwskazań do zabiegu są na pewno opalona skóra, ciąża, łuszczyca, skłonność do przebarwień, infekcje wirusowe lub bakteryjne, a także włosy rude, siwe lub blond ze względu na niewielki poziom skuteczności depilacji.