Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze zdrowie, zaś jedną z metod na osiągnięcie tego celu jest dostarczanie mu niezbędnych witamin i minerałów. Znajdują się one w potrawach, napojach i zupach, jednak nie zawsze menu dla dziecka dobrane jest tak, że zapewnia mu wszystko, co potrzebne. Nie jest to wina rodziców - organizm dziecka w okresie rozwoju i późniejszego dorastania wymaga coraz większej liczby zróżnicowanych składników odżywczych.

 

Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu możesz wspomóc właściwą ich ilość młodej osobie – i to w komplecie. Są to suplementy dla dzieci.

 

Dlaczego podawanie suplementów to dobry pomysł?

Przeznaczone dla młodszych i starszych suplementy są wynikiem wieloletniego doświadczenia w dwóch istotnych dla życia dziedzinach: pediatrii i dietetyki. Ta pierwsza pozwala na precyzyjne określenie zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały, zaś ta druga umożliwia znalezienie potraw, w których się one znajdują. Suplementy dla dzieci powstały w celu dostarczenia w skondensowanej formie wszystkich niezbędnych składników, zachowanie zdrowia oraz prawidłowego rozwoju.

Takie suplementy dla dzieci to szeroki wybór produktów. Ich komponowaniem zajmują się uznane marki na rynku medycznym, jak Solgar, Aflofarm czy Health Labs. Każdy z producentów ma inne propozycje i rozwiązania, dedykowane różnym kategoriom wiekowym oraz konkretnym aspektom funkcjonowania organizmu. Dlatego w ofercie sklepu online Drogeria Dr Zdrowie możesz znaleźć między innymi:

  • kapsułki zawierające witaminę D dla niemowląt;
  • bezglutenowe żelki o sympatycznym kształcie rybek dla maluchów;
  • tabletki o smaku owoców tropikalnych, przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia, a których zadaniem jest wspomaganie rozwoju i pracy mózgu oraz dbanie o wzrok.

 

Jak wybrać najlepsze suplementy dla swojego dziecka?

Patrząc na to, jaki wiele propozycji znajduje się w sprzedaży, można zacząć się zastanawiać, które suplementy dla dzieci wybrać? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane zadanie. Jednym z kryterium jest wiek dziecka – każdy zestaw suplementów ma swoją określoną kategorię wiekową, do której jest adresowany.

Rodzaj suplementów, czyli obszar ich oddziaływania. Przykładowo – jeśli dziecko ma słabe zęby, można podstawić na suplementy dostarczające bogate ilości witaminy D, która jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości.

W Drogerii Dr Zdrowie znajdziesz szeroki wybór suplementów dla dzieci zarówno ogólnych, jak i przeznaczonych do konkretnych aspektów związanych z rozwojem. Zobacz i wybierz właściwy zestaw dla swojego dziecka już dzisiaj!