Harry Potter oraz jego przyjaciele to postacie, które są znane praktycznie każdemu czytelnikowi. Cykl o młodym czarodzieju, który stawia czoła licznym przygodom i swojemu odwiecznemu wrogowi Lordowi Voldemortowi, już od ponad 20 lat zachwyca i wprowadza kolejnych czytelników w świat literatury fantasy. Wbrew pozorom nie są to książki jedynie dla młodzieży, gdyż wartościowe treści i przesłania może odnaleźć w nich praktycznie każdy.

 

Wejdź w świat Harry’ego Pottera - no chyba że jesteś... mugolem!

W świecie stworzonym przez J. K. Rowling postacie dzielą się na czarodziejów (zarówno tych czystej krwi, jak i mieszanej), charłaków (czyli osoby urodzone w rodzinach czarodziejów, ale nie posiadające mocy) oraz właśnie mugoli - istoty niemagiczne, które o tajemniczym świecie czarów wiedzą tyle, co nic - czasem jedynie doświadczają w swoim życiu dziwnych wydarzeń, które tłumaczą sobie na swój własny sposób. Nic więc dziwnego w tym, że różnorodność bohaterów oraz prężnie rozwijająca się fabuła zachwyca praktycznie w każdym wieku.

Od lat cykl o Harrym Potterze gości w wielu domach praktycznie na całym świecie oraz jest uznawany za prawdziwą klasykę literatury fantastycznej dla dzieci i młodzieży (potteromania od lat wiedzie prym wśród zjawisk społecznych dotyczących książek). Na uwagę od lat zasługują również filmy będące ekranizacją powieści - choć do nich bez wątpienia warto się zabrać dopiero po lekturze wszystkich książek z cyklu.

 

Nowe wydanie serii pretekstem do odwiedzenia Hogwartu - po raz pierwszy lub ponownie!

Niewątpliwie książki o Harrym, Ronie, Hermionie i reszcie przyjaciół świetnie sprawdzą się jako prezent dla wielu osób - zarówno nastolatków, jak i dla osób starszych, które być może tęsknią za odrobiną rozrywki i magii w swoim codziennym życiu. Na szczęście mimo popularności cyklu, bez trudu całą serię "Harry Potter" w nowych okładkach kupisz w księgarniach internetowych. Nowa oprawa graficzna z podziałem na cztery domy Hogwartu prezentuje się doskonale i podkreśla magiczną odsłonę tych powieści.

Cała seria książek o ulubionym bohaterze to świetna gratka zarówno dla wytrawnych czytelników, jak i również bardzo dobra okazja do pokazania młodemu pokoleniu jak piękna i wciągająca może być lektura i jak czytanie książek potrafi oderwać od rzeczywistości.

Doskonałym uzupełnieniem całej serii o Harrym Potterze mogą również stanowić inne książki, które stanowią uzupełnienie uniwersum o Hogwarcie i świecie czarodziejów - jak chociażby książka “Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, będąca sztuką teatralną (a raczej jej scenariuszem) i traktująca o czasach po najważniejszej wojnie w świecie magii.