Banki, które jako jedyne podmioty na rynku mogą udzielać kredytów, stawiają swoim potencjalnym klientom bardzo surowe wymagania. Dlatego też tak wielu z nich spotyka się z odmową wypłaty środków finansowych, co oznacza odrzucenie przez bank wniosku o kredyt. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego kredytu jest pożyczka pozabankowa, którą można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, przez internet.

 

Kto może otrzymać pożyczkę pozabankową?

Kredyt bankowy może otrzymać jedynie osoba, która wykaże się wysoką zdolnością kredytową, a więc wysokimi dochodami oraz pewnym ich źródłem. Co więcej, należy dokładnie określić cel, w jakim chcemy zaciągnąć zobowiązanie. Tymczasem firmy pożyczkowe podchodzą do swoich klientów nieco mniej surowo, bowiem nie wymagają przedstawiania żadnych zaświadczeń o dochodach — sprawdzają jedynie historię kredytową klienta. W praktyce oznacza to, że oferta pożyczek pozabankowych skierowana jest do znacznie szerszego grona, niż oferta kredytowa. Pożyczki pozabankowe dostępne są także dla osób, które uzyskują dochody w ramach mowy zlecenia bądź o dzieło, a także dla tych, którzy mają przejściowe problemy finansowe.

 

Czym dokładnie jest pożyczka ratalna przez internet?

Pożyczkę ratalną spłacamy w formie wygodnych, miesięcznych rat. Ich ilość ustalana jest indywidualnie, a zależy przede wszystkim od kwoty pożyczki oraz możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Pożyczkę ratalną można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, przez internet. Dostępna jest ona dla tych, którzy posiadają dobrą historię kredytową i chcieliby w krótkim czasie pozyskać środki. Aby uzyskać pożyczkę, należy wypełnić stosowny wniosek, który znajduje się na stronie wybranej przez klienta firmy pożyczkowej. We wniosku podaje się dane osobowe, większość firm wymaga również oświadczenia o tym, że posiada się dochody. Nie trzeba jednak dostarczać dodatkowych dokumentów, na przykład zaświadczenia o dochodach. Firma pożyczkowa prosi wnioskodawcę o wykonanie przelewu w kwocie nie wyższej, niż 1 zł, celem weryfikacji tożsamości.

 

Czas oczekiwania na wypłatę środków — kredyt vs. pożyczka

W przypadku kredytu bankowego na wypłatę środków pieniężnych nierzadko musimy czekać nawet kilka tygodni. Teoretycznie w przypadku kredytu gotówkowego na niską kwotę, procedura jest nieco bardziej uproszczona, niemniej jednak w dalszym ciągu bank musi ocenić zdolność kredytową swojego klienta. Tymczasem pożyczkę ratalną można otrzymać w ciągu kilku chwil od momentu złożenia wniosku. Wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe nie skupiają się na szczegółowej ocenie zdolności kredytowej, choć oczywiście sprawdzają, czy klient nie figuruje w bazach dłużników. Pożyczka ratalna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą w krótkim czasie pozyskać gotówkę na bieżące wydatki. Dodatkowo pożyczkę można otrzymać bez wychodzenia z domu — wszystkie procedury dopełniane są przez internet. W przypadku kredytu jest to właściwie niemożliwie, ponieważ banki wymagają wizyty w oddziale, chociażby celem podpisania umowy z klientem.

 

Zobacz także: Pożyczka pozabankowa online — sposób na dodatkowe fundusze