Pielęgnacja włosów to bardzo często prawdziwe wyzwanie. Wiele z nas marzy o odżywionych, gładkich i pełnych objętości włosach, jednak osiągnięcie tego celu zwykle bywa trudne do zrealizowania. Zbyt mała ilość czasu, szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych czy kosmetyki do włosów, które nie są dobrane do naszych potrzeb utrudniają drogę do pięknie wyglądających kosmyków. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Produktem, w który powinna zaopatrzyć się każda włosomaniaczka, jest maska do włosów. To kosmetyk o wielofunkcyjnym zastosowaniu, który możemy nakładać także przed myciem włosów. Sprawdź, jak to zrobić, aby uzyskać zadowalające efekty.

 

Czemu służy maska do włosów?

Maska do włosów L'Oréal Paris to produkt, który jeśli tylko jest dokładnie dobrany do potrzeb naszych włosów, potrafi zdziałać cuda. To kosmetyk, który skutecznie wspiera naszą skórę w różnego rodzaju zabiegach. Ich cechą charakterystyczną jest wysokie stężenie składników aktywnych o działaniu silnie nawilżającym, odżywczym lub regenerującym. Stężenie, jak i ilość składników zawartych w masce do włosów są znacznie wyższe niż w przypadku odżywek lub balsamów. Z tego też powodu maska do włosów to produkt o bogatszej i często bardziej zbitej konsystencji.

Aktualnie na rynku możemy znaleźć szeroki wybór masek do włosów, dzięki czemu każda z nas wybierze produkt odpowiedni do typu i potrzeb swoich włosów. Są to na przykład maski:

  • nawilżające;
  • odżywcze;
  • regenerujące;
  • do włosów suchych i zniszczonych;
  • do włosów przetłuszczających się;
  • do włosów farbowanych.

Co więcej, już od jakiegoś czasu maski do włosów możemy kupić w oparciu o to, jaki stopień porowatości mają nasze włosy. Wyróżniamy maski:

  • do włosów wysokoporowatych;
  • do włosów średnioporowatych;
  • do włosów niskoporowatych.

 

Maska do włosów – jak jej używać?

Choć aplikacja maski może wydawać się czymś oczywistym i nieskomplikowanym, w rzeczywistości może przysporzyć nam trudności i sprawić, że nasze włosy po umyciu nie będą prezentować się tak, jakbyśmy tego chciały. Istnieje kilka sposobów aplikacji maski do włosów i jednym z nich jest jej nakładanie na włosy umyte szamponem. Szampon umożliwia skuteczne oczyszczenie włosów z różnego rodzaju zanieczyszczeń, kurzu, nadmiaru sebum czy resztek kosmetyków, które do czasu mycia gromadzą się na włosach. Oprócz tego sprawia, że łuski naszych włosów delikatnie się odchylają, a to z kolei pozwala masce na to, aby lepiej wniknąć do wnętrza włosa.

Maskę najlepiej aplikować na delikatnie odsączone ręcznikiem włosy (pamiętaj, aby nie wycierać ich energicznie w ręcznik, bo możesz uszkodzić ich strukturę). Jeśli nałożymy maskę na mokre lub wręcz ociekające wodą włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość produktu spłynie razem z nią i nie zdąży zadziałać tak, jak należy. Aby mieć pewność, że maska jest równomiernie rozłożona, włosy dobrze jest podzielić na pasma, a następnie przeczesać grzebieniem.

Jeśli masz problem z przetłuszczającymi się włosami, zrezygnuj z nakładania maski na całą długość, łącznie ze skórą głowy. Zamiast tego zaaplikuj produkt mniej więcej od połowy ucha aż po same końce. Dzięki temu Twoje włosy nie będą oklapnięte i na dłużej zachowają świeżość.

Zaaplikowaną maskę pozostaw na włosach przez około 30 minut (możesz dłużej, jeśli Twoje włosy tego potrzebują). Dla najlepszych rezultatów owiń włosy ręcznikiem lub specjalnym turbanem.

 

Maska do włosów przed myciem

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób aplikacji maski do włosów. Można nałożyć ją przed myciem. W tym celu maskę nakładamy na całkiem suche lub ewentualnie delikatnie zwilżone włosy i pozostawiamy na nich przez około 15-20 minut, a następnie zmywamy odpowiednim szamponem. Jeśli nasze włosy tego potrzebują, po umyciu ich szamponem możemy nałożyć niewielką ilość odżywki.

Nakładanie maski do włosów przed myciem to dobry sposób dla osób, które mają problem z przetłuszczającą się skórą głowy i maska nałożona po szamponie mogłaby je mocno obciążyć. To dobry sposób także w sytuacji, gdy mamy problem z plątaniem i rozczesywaniem naszych kosmyków.