Dla każdego człowieka, zarówno młodego, jak i tego starszego, sen ma kluczowe znaczenie. Odpoczynek nocny odpowiada bowiem za nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego tak ważny jest materac, na którym śpimy. To właśnie on jest odpowiedzialny za jakość naszego snu. Poniżej podpowiadamy, jakie kryteria powinien spełniać idealny materac dla pierwszoklasisty.

 

Materac dla dziecka – jak dobrać?

Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Od razu po jego urodzeniu kupujemy wysokiej jakości ubranka, kosmetyki i inne akcesoria dla malucha. Jednak z czasem potrzeby naszej pociechy się zmieniają i przychodzi czas, kiedy zadajemy sobie pytanie, jak wybrać materac dla naszego dorastającego dziecka.

Przede wszystkim, urządzając pokój pierwszoklasisty, musimy znaleźć w nim miejsce na biurko oraz wygodne łóżko z materacem. Jego wymiar jest zależny od wzrostu naszej pociechy. Powinien on mieć minimum 15 cm długości więcej, niż wynosi wzrost naszego siedmiolatka. Standardowo mieści się on w przedziale 113-135 cm. Musimy jednak pamiętać, że dzieci w tym wieku szybko rosną. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie kupno zdecydowanie większego produktu, na przykład takiego, którego długość wynosi 180 cm. Taki materac posłuży naszemu dziecku przez kolejnych kilka lat - tym bardziej w przypadku, jeśli postawimy na wysokiej jakości produkt. Wybierając materac, warto wybrać renomowanego szwedzkiego producenta Hilding, który jest niekwestionowanym liderem na rynku w Europie.

 

Szerokość materaca dla pierwszoklasisty

Maksymalna szerokość materacy dla małych dzieci wynosi 70 cm. My jednak urządzamy miejsce do spania dorastającego dziecka, które za chwilę będzie już nastolatkiem. Dlatego wybierając produkt dla pierwszoklasisty, powinniśmy zwrócić uwagę na materace młodzieżowe marki Hilding Anders. Ich szerokości plasują się w przedziale 80–160 cm. Oczywiście te najszersze są przeznaczone do łóżek dwuosobowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spało w nim jedno dziecko. Im więcej miejsca do nocnego odpoczynku, tym zdrowszy i lepszy jakościowo jest sen.

 

 

Wysokiej klasy materac dla pierwszoklasisty – czyli jaki?

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju materace dla młodzieży szkolnej, jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te, które wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. Po pierwsze posłużą one naszemu dziecku znacznie dłużej, a po drugie i co najważniejsze zapewnią mu zdrowy sen. Podczas wyboru odpowiedniego materaca powinniśmy więc przyjrzeć się modelom młodzieżowym marki Hilding. Jednym z nich jest rolowany materac dla dzieci w wieku szkolnym Hilding Funky. Jest on niewysoki, w związku z tym świetnie nadaje się do łóżka piętrowego lub wysuwanego. Jego wkład tworzą dwie wysokoelastyczne pianki o różnych twardościach. Dzięki temu wraz ze wzrostem wagi naszej pociechy nie będziemy zmuszeniu kupować nowego materaca. Wystarczy odwrócić go na drugą stronę i zapewnić dziecku twardsze podłoże do spania. Dodatkowo na swoje produkty Hilding oferuje od 5 do 15 lat gwarancji, co daje poczucie bezpieczeństwa, że materac po kilku latach nie zepsuje się. A nawet jeśli, będziemy mogli wymienić go na nowy w ramach gwarancji.

Drugim modelem dedykowanym dzieciom w wieku szkolnym jest materac Hilding Breakdance. Pianki zastosowane w jego wkładzie także pozwalają na podwyższenie twardości produktu. Ponadto są one tak wyprofilowane i wycięte, żeby zapewnić doskonałą wentylację materaca. Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku, gdy nasze dziecko cierpi z powodu alergii na roztocza kurzu domowego. Hilding Breakdance jest wyposażony we wzorzysty pokrowiec Young, który doskonale współgra z wystrojem wnętrz panującym w pokojach nastolatków. Oba te modele posiadają również 7 stref twardości, dzięki czemu materace młodzieżowe marki Hilding zapewniają doskonałe wsparcie kręgosłupa naszego dziecka.