REKLAMA I OGŁOSZENIA - tel. 504-475-522

 

Z problemem nadmiernego przesuszenia skóry dłoni i stóp boryka się mnóstwo kobiet i mężczyzn. Regularne stosowanie kremów może nie przynosić pożądanych rezultatów. Wtedy należy sięgnąć po preparaty, które kompleksowo zadbają o te partie ciała. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rękawiczek i skarpetek nawilżających. Dzisiaj przekonamy Cię do tego, że warto sięgnąć po tego typu produkt. Przedstawimy ich zalety, zaprezentujemy najważniejsze składniki aktywne i pokażemy, że w domowym zaciszu możesz z łatwością zorganizować swoje własne spa!

 

 

Ogólne zalety

 

Największym pozytywem rękawiczek i skarpetek nawilżających jest przede wszystkim to, że jest to produkt gotowy do natychmiastowego użycia. Wystarczy wyjąć je z opakowania, po czym założyć na czystą i osuszoną skórę. W środku już znajdują się substancje aktywne, więc nie musisz samodzielnie przygotowywać mieszanek.

 

Świetne, a jednocześnie bardzo praktyczne są tego typu specyfiki, które dodatkowo zawierają pasek z warstwą klejącą – tak, aby móc szybko przymocować je do ręki lub nogi. Dzięki temu rękawiczka lub skarpetka nie będzie się przemieszczać i zdejmować w trakcie trwania zabiegu. Po użyciu wystarczy je wyrzucić, gdyż są jednorazowe. Nie musisz więc poświęcać czasu na ich konserwację lub pranie.

 

Uwielbiasz, gdy efekty są widoczne niemal natychmiast po zastosowaniu kosmetyku? Z takimi rękawiczkami i skarpetkami to możliwe! Doskonałe uczucie nawodnienia tkanki oraz wyraźnie gładsza skóra – zauważysz to już po pierwszym użyciu.

 

 

Rękawiczki – szybki zabieg naprawczy

 

Już kilkanaście minut wystarczy, by bez zbędnego wysiłku zadbać o naskórek znajdujący się na dłoniach. Zwłaszcza, jeśli zaczyna pękać lub się łuszczyć. Składniki aktywne umieszczone w rękawiczkach nie tylko wzmacniają barierę ochronną skóry, lecz także kompleksowo regenerują paznokcie. Warto zwrócić uwagę na produkty, które zawierają parafinę oraz glicerynę, jednak jeśli preferujesz pielęgnację opartą na roślinnych ekstraktach, sięgnij po rękawiczki z olejem kokosowym, arganowym, makadamia lub z masłem shea. Warto, by taki preparat miał również duże ilości witaminy E, która odpowiada za zdrowie i piękny wygląd skóry oraz paznokci.

 

 

Skarpetki – idealne, gdy kremy nie pomagają

 

Najczęściej na rynku kosmetycznym możemy znaleźć skarpetki nawilżające bądź też złuszczające. Dziś jednak skupimy się na tych pierwszych. Do pielęgnacji łuszczącej się, zbyt twardej i popękanej skóry stóp najlepiej jest zastosować podobne składniki jak w przypadku rąk. Czym więc skarpetki różnią się od rękawiczek? Przede wszystkim zawierają więcej skoncentrowanych aktywnych komponentów, gdyż skóra na stopach jest o wiele grubsza i potrzebuje silniejszego nawilżenia, by móc się szybciej regenerować.

 

Teraz już wiesz, że decydując się na zakup rękawiczek lub skarpetek nawilżających (na przykład tych mark O.P.I), robisz doskonały krok do tego, by skóra tych obszarów stała się jedwabiście gładka i miękka. Warto o nią zadbać już teraz, gdyż czas szybko płynie i zanim się obejrzysz, zaskoczy Cię lato. A wtedy na pewno będziesz chciała z dumą prezentować swoje zadbane ciało!
Anna Chrząstek