REKLAMA I OGŁOSZENIA - tel. 504-475-522

 

Rodzicielstwo w mieście ma wiele zalet, ale wiąże się też z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest znalezienie odpowiedniego wózka, który spełnia potrzeby oraz wymagania zarówno rodzica, jak i dziecka. Wózek to duża inwestycja, dlatego warto się nad nim zastanowić oraz przyjrzeć się swojemu stylowi życia przed dokonaniem zakupu.

Wybierając wózek spacerowy do miasta warto zwrócić uwagę na jego poszczególne elementy takie jak np. występowanie kosza do przechowywania przedmiotów. Należy upewnić się, że ma odpowiednią siłę, by wytrzymać cięższe produkty. Dodatkowym ważnym aspektem jest rozmiar kosza, a także łatwa dostępność do przechowywanych w nim przedmiotów. Niektóre kosze mają zamek błyskawiczny, inne są bez zapięcia.
Kolejną cechą, którą należy wziąć pod uwagę, są regulowane kierownice, a także możliwość manewrowania wózkiem. Istnieją dwa rodzaje regulowanych uchwytów: teleskopowe i obrotowe. Teleskopowy uchwyt można regulować dla wyższych lub niższych osób, wsuwając i wysuwając z ramy. Kąt uchwytu pozostanie taki sam bez względu na wysokość. Obrotowa rączka reguluje się, przesuwając się w górę i w dół od stałego punktu ramy. Dla niższych osób polecane są uchwyty obrotowe, a dla wyższych teleskopowe.

Podczas spacerów warto zadbać o ochronę dziecka przed słońcem, a także deszczem czy śniegiem. Przed deszczem powinien chronić wbudowany filtr UV, na stronie sklepu boboking.pl można łatwo wyszukać wózki, które taki filtr posiadają. Dostępne są również modele z wbudowaną osłonką, natomiast dla starszych dzieci częściej spotykane są wózki z parasolami lub uchwytami na nie.

Rozmiar siedziska należy wybrać z uwzględnieniem tego, że zimą dziecko ubiera się w kombinezon, który ogranicza miejsce. Trzeba zastanowić się, jak długo wybrany wózek spacerowy ma posłużyć pasażerowi. Warto rozeznać się też w dołączonych i dostępnych do wózka akcesoriach.

Jeśli spaceruje się głownie po mieście, często przenosi się wózek z samochodu lub biega, warto pomyśleć o wadze stelaża, a także jego potencjalnego obciążenia. Testując wybrany model, najlepiej złożyć go, a następnie unieść. Ważne, żeby podnoszenie wózka, a także popychanie go przez dłuższy okres nie sprawiało trudności.

Należy zadać sobie pytanie: jak łatwo złożyć ten wózek? Wiele pełnowymiarowych wózków ma teraz możliwość szybkiego składania jedną ręką. To odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy są w ciągłym ruchu lub chcą wygody. Inne pełnowymiarowe wózki wymagają złożenia oburęcznego, co zwykle nie jest tak szybkie, ale nadal łatwe. Rankingi wózków oraz dodatkowe porady można znaleźć na blogu sklepu z wózkami abcGPS - https://www.abcgps.pl/blog-dziecko

Specyfikacje opon to ostatnia rzecz do przemyślenia. Opony decydują o tym, jak dobrze wózek spacerowy będzie znosił nierówności, a także zwrotność. Małe, twarde opon to najpopularniejsze typy kół. Często wykonane z twardego plastiku, łatwo ulegają wgnieceniu i nie nadają się na nierówne powierzchnie. Opony hybrydowe posiadają zewnętrzną warstwę z twardego plastiku lub gumy z warstwą pianki od wewnątrz. Koła te zapewniają taką samą kontrolę na każdym terenie, bez martwienia się o uszkodzenie opony. Bardzo popularne są również opony gumowe z dętką i są typowe dla wózków do biegania i wózków terenowych. Ponieważ działają jak zwykłe opony rowerowe, bardzo dobrze radzą sobie w trudnym terenie. Można o nich pomyśleć, mając na uwadze, wyprawę do parków lub innych trudno dostępnych terenów.

Podsumowując, szukając wózka do użytku w mieście należy pamiętać o: lekkość, wytrzymałość, dostępność akcesoriów, komfortowym siedzisku oraz wygodzie prowadzenia wózka. Warto wybrać spacerówkę odpowiednią do stylu życia rodziców i najczęściej odwiedzanego otoczenia.