W województwie pomorskim można w ostatnich latach zaobserwować dynamiczny rozwój biznesu z nowoczesnych sektorów takich jak IT, BPO/SSC czy R&D. Wraz z zagranicznymi inwestorami pojawiają się w Gdańsku także nowe, bardzo atrakcyjne miejsca pracy. Dzięki temu zatrudnienie znajdą tutaj zarówno osoby dopiero rozpoczynające karierę zawodową, jak i wysokiej klasy specjaliści. Sprawdź, w jakich zawodach najlepiej szukać pracy w Gdańsku.

 

Praca w Gdańsku

W województwie pomorskim swoje przedstawicielstwa mają takie topowe marki, jak Bayer, Arrow, Amazon, Ricoh, Energa, PwC czy ThyssenKrupp. Choć gospodarka została nieco spowolniona przez pandemię, w Trójmieście biznes nadal prężnie się rozwija. Wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim powstają nowe biurowce i pojawiające się wraz z nimi interesujące oferty pracy. Wiele z nich znajdziesz w dziale Praca Gdańsk w jednym z najpopularniejszych serwisów z ofertami pracy. Dzięki temu miasto może konkurować z Warszawą czy Wrocławiem.

 

Oferty pracy w Gdańsku online

Dużo ofert zatrudnienia można znaleźć w sieci. Nie tylko praca na etat, ale również praca dodatkowa leży w sferze zainteresowań mieszkańców Gdańska. Wystarczy na bieżąco śledzić pojawiające się informacje. Przeglądając oferty, warto zwrócić szczególną uwagę na serwisy lokalne, ale nie powinno się pomijać również tych ogólnokrajowych. Bardzo często ogłaszają się na nich duże przedsiębiorstwa, które oferują przyzwoite warunki zatrudnienia wraz z pakietem dodatkowych świadczeń.

 

Zawody poszukiwane w Gdańsku

Deficyt pracowników można zanotować szczególnie w branży IT. W Gdańsku potrzebni są świetnie wyszkoleni absolwenci uczelni wyższych, którzy mogą się pochwalić dobrą znajomością obsługi nowoczesnych programów. Ze znalezieniem pracy mogą natomiast mieć problem technicy informatycy, gdyż duże firmy znacznie częściej preferują absolwentów uczelni wyższych ze znajomością języków obcych. Warto przy tym pamiętać, że sam angielski już nie wystarczy. Umiejętność porozumiewania się w innych językach nowożytnych może otworzyć drzwi do kariery również poza granicami kraju.

Kolejną możliwością na zwiększenie swoich szans na otrzymanie interesującego zajęcia, jest praca zdalna.

Aktualnie stopa bezrobocia w Gdańsku należy do najniższych w kraju. Niektórzy specjaliści mogą więc bez obaw spać spokojnie, gdyż ofert pracy jest dla nich bardzo dużo. Oczywiście są również grupy zawodów, w których znalezienie pracy może okazać się znacznie trudniejsze. W takich sytuacjach warto się doszkalać lub też zdecydować na zmianę branży.