W dzisiejszych czasach każdy z nas cierpi na deficyt wolnego czasu. Nie są to sprzyjające warunki do nauki języka angielskiego. Powtarzane do znudzenia ćwiczenia gramatyczne, ciągłe wkuwanie słówek, godziny zmarnowane w korkach na dojazdy, a efektów ciągle brak. Czy naprawdę nie ma innego sposobu? Istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam doskonalić umiejętności językowe przy minimalnym nakładzie pracy i czasu. Intensywny i skuteczny kurs języka angielskiego online bez wychodzenia z domu? To możliwe!

 

Jak się uczyć, by się nauczyć?

Aby nauka języka angielskiego była skuteczna, musimy opanować umiejętność prowadzenia swobodnej, naturalnej rozmowy. Niezależnie od tego, czy używamy języka angielskiego w życiu prywatnym, czy też w zawodowym, komunikacja nie powinna stanowić dla nas trudności. Musimy przede wszystkim nauczyć się myśleć w tym języku. Dlatego też, oprócz tradycyjnych metod nauki, ważne są nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają pozyskanie takich umiejętności w stosunkowo krótkim okresie czasu. Warto z nich skorzystać.

Dobrym pomysłem na aktywną naukę języka angielskiego są różnego rodzaju dialogi, debaty, konwersacje, czy dyskusje. Nauka słówek z podręcznika odeszła już dawno do lamusa. Ważne jest poznanie języka żywego w spontanicznej komunikacji. Dzięki temu pokonujemy strach przed mówieniem, zaczynamy wypowiadać się płynnie, poprawnie, wzbogacamy nasz zasób słownictwa w naturalny sposób. Ale jak prowadzić dialog nie wychodząc z domu? Internet otwiera przed nami mnóstwo możliwości. Nauka wcale nie musi być nudna!

 

Coś dla wielbicieli muzyki

Lubisz słuchać muzyki? A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się języka przy dźwiękach kultowych kawałków, które same wpadają w ucho? Lyrics Training to bardzo przyjemna aplikacja, którą możesz pobrać na stronie https://lyricstraining.com/en/ Metoda nauki opiera się w tym przypadku na uzupełnianiu luk w tekstach angielskich piosenek. Wykorzystaj czas spędzany w autobusie, czy kolejce do kasy i zrelaksuj się przy ulubionej muzyce. Możesz wybierać spośród tysięcy utworów, a nawet dopasować poziom trudności do już zdobytych umiejętności językowych. Pobierz aplikację na swojego smartfona lub tablet i chłoń angielski niczym gąbka!

 

Coś dla kinomanów

Dość nietypową, ale skuteczną metodą nauki języka angielskiego jest tzw. shadowing. Polega ona na powtarzaniu kwestii za ulubionym aktorem, komikiem, czy też politykiem. Wystarczy, że od dziś nasz ulubiony serial będziemy oglądać w wersji anglojęzycznej, najlepiej z transkrypcją. Dobrze jest wybrać taki materiał video, który będziemy mogli odtworzyć w internecie wielokrotnie. Po kilkukrotnym odsłuchaniu filmu, postarajmy się powtarzać poszczególne kwestie za aktorem. Początkowo mogą to być niewielkie fragmenty, które łatwiej będzie nam zapamiętać. Dzięki tej metodzie opanujemy umiejętność naturalnego wysławiania się w języku angielskim oraz prawidłowej intonacji i wymowy słów. Więcej na temat metody shadowing znajdziesz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=KHmfinXxu5c.

 

Twój osobisty korepetytor!

Konwersacja z osobą, która posługuje się wyłącznie językiem angielskim to idealny sposób, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe. Rozmowa z native speakerem zmusza nas do używania języka angielskiego, nawet jeśli nasz zasób słów jest mocno ograniczony. Musimy korzystać tylko z tych słów, które znamy, aby przekazać określony komunikat. To wymaga od nas wiele sprytu, ale daje niesamowite efekty! Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości jakie oferują nam platformy językowe. Systematyczne lekcje online z korepetytorem wybranym według własnych preferencji sprawią, że nauka stanie się prawdziwą przyjemnością. Nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz swobodnie mówić po angielsku!

 

Angielski dookoła Ciebie

Postaraj się, aby język angielski był stale obecny w Twoim życiu. Zmień język w telefonie i przeglądarce internetowej. Czytaj zagraniczną prasę i książki. Nie przejmuj się, gdy nie znasz znaczenia wszystkich słów, bardzo dużo jesteś w stanie zrozumieć z kontekstu wypowiedzi. Zapisuj nowe słowa i zwroty na fiszkach (małych karteczkach). To zdecydowanie ułatwi powtarzanie materiału. Wystarczy 5 minut dziennie, by nauczyć się kilku prostych zwrotów. Ta metoda jest zdecydowanie bardziej skuteczna, niż godzina nauki raz w tygodniu. W ten sposób zapamiętane wyrazy zostaną na dłużej w naszej pamięci. Pamiętaj jednak, że systematyczność to podstawa!

Możliwości nauki języka angielskiego jest wiele. Jak widać, sami dla siebie możemy być nauczycielem. Wystarczy dobra motywacja i skuteczne narzędzia, które pozwolą nam osiągnąć wymarzony cel. Aby efekty przyszły szybko, należy korzystać z kilku różnych metod nauki. Wówczas stanie się ona formą rozrywki, a nie przykrą koniecznością.


Wyszukiwarka

Loading