Ogłoszenia drobne - jak dodać

REGULAMIN OGŁOSZEŃ DROBNYCH
Przed zleceniem publikacji ogłoszenia drobnego koniecznie zapoznaj się z regulaminem!

 

 

 

ROZDZIAŁ I - dotyczy ogłoszeń zlecanych poprzez SMS

 1. Na portalu GOLDAP.INFO na stronie www.goldap.info/ogloszenia-drobne są publikowane ogłoszenia drobne, zlecane poprzez wysłanie ich treści SMSem o podwyższonej opłacie.
 2. Ogłoszenia drobne zlecone poprzez SMS zostaną opublikowane, jeśli można ich treść zaliczyć do jednej z następujących kategorii:
  a) sprzedam, oferuję, oddam, pożyczę, użyczę, wydzierżawię, kupię, szukam, znalazłem, wykonam, pomogę, z wyjątkiem ogłoszeń o treści odnoszącej się do papierosów, alkoholu, środków odurzających, leków na receptę, broni, a takze rzeczy, którymi handel jest zabroniony przez polskie prawo.
  b) ogłoszenia towarzyskie
  Ogłoszenia drobne, których treści nie można zaliczyć do wyżej wymienionych kategorii,  nie zostaną opublikowane. W przypadku wątpliwości, czy dane ogłoszenie spełnia warunki publikacji,  należy skontaktować się z redakcją pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Sposób zlecenia publikacji, czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  a) Aby zamieścić ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny,  tło standardowe strony), wyślij SMS o treści gi.treść ogłoszenia pod numer 74567. Koszt SMS 4,92zł z VAT. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.
  UWAGA - patrz pkt. 7 i 8 regulaminu!

  przykład ogłoszenia ⇓


  b) Aby zamieścić ogłoszenie wyróżnione (kolor czcionki biały, granatowe tło w postaci ramki), wyślij SMS o treści gi.treść ogłoszenia pod numer 79567. Koszt SMS 11,07zł z VAT. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  UWAGA - patrz pkt. 7 i 8 regulaminu!

  przykład ogłoszenia ⇓

 4. 14-dniowy czas publikacji liczony jest jak w następujacym przykładzie:
  a) publikacja 1 stycznia  o dowolnej godzinie
  b) czas publikacji 14 dni: 1 stycznia + 14 dni = 15 stycznia
  c) usuniecie ogłoszenia 15 stycznia o dowolnej godzinie.
 5. Publikacja numeru telefonu zleceniodawcy ogłoszenia:
  a) Pod każdym ogłoszeniem podawany będzie numer telefonu, z którego wysłano SMS. Jeśli jest to numer kontaktowy do ogłoszeniodawcy, nie ma potrzeby podawania go w treści wysyłanej wiadomości SMS. Jeśli numer kontaktowy jest inny, należy podać go w treści ogłoszenia. W takiej sytuacji część numeru telefonu nadawcy będzie zakryta. Nie dotyczy to ogłoszeń towarzyskich.
  b) W przypadku ogłoszeń towarzyskich (np. szukam partnera/partnerki/towarzysza) publikowany będzie tylko numer telefonu, z którego wysłano SMS. Inne, podane w treści SMS  będę zastąpione gwiazdkami.
 6. Treść ogłoszenia nie powinna naruszać polskiego prawa oraz zasad współżycia społecznego. 
 7. Ogłoszenie powinno mieć długość do 160 znaków, łącznie ze spacjami i prefiksem gi. (1 SMS w standardzie GSM, kodowanie ASCII). Niektóre telefony oraz niemal wszystkie smartphony pozwalają napisać i wysłać SMS-y o większej ilości znaków, z polskimi literami (kodowanie w unicode). Prosimy mieć świadomość, że telefon wysyła wówczas taką wiadomość automatycznie w kilku SMS-ach, a opłata jest pobierana za każdego w podanej wyżej wysokości. Technicznie 1 SMS to 1120 bitów = 160 znaków 7-bitowych, 140 znakow 8-bitowych albo 70 znakow 16-bitowych.
 8. System odbiorczy usług premium SMS przyjmuje również wiadomości wysłane w postaci MMS. W przypadku otrzymania ogłoszenia w formie MMS, publikowane jest pierwszych 160 znaków (wraz ze spacjami) treści ogłoszenia. Pozostała część nie jest publikowana. Prosimy o wysyłanie ogłoszeń w formacie SMS.
 9. Nie ma możliwości modyfikacji treści ogłoszeń. Jeśli treść jest niepoprawna, ogłoszenie należy usunąć i wysłać ponownie nowe z poprawną treścią. 
 10. Usuwanie ogłoszenia:
  a) na wniosek zleceniodawcy: Aby usunąć opublikowane ogłoszenie należy z telefonu, z którego wysłano ogłoszenie lub który został podany w treści ogłoszenia, wysłać SMS na numer 504-475-522 (koszt wg cennika danego operatora) z prośbą o usunięcie ogłoszenia. Jeśli z danego numeru jest opublikowanych kilka ogłoszeń, a chodzi o usuniecie jednego, należy napisać w treści SMS, które ogłoszenie usunąć. Ogłoszenie jest usuwane w ciagu 48 godzin.
  b) redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji ogłoszenia lub usunięcia już opublikowanego, jeśli mogłoby ono narazić wydawcę na odpowiedzialność cywilną lub karną. W sytuacji takiej nastąpi próba skontaktowania się ze zleceniodawcą celem wyjaśnienia sytuacji (telefonicznie lub SMS-em).
 11. Usługa jest dostępna w sieciach Orange, Plus, T-Mobile i Play. Wysłanie ogłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu i regulaminu usług premium SMS.
 12. W przypadku błędnego wpisania prefiksu w treści SMS (pierwszego członu SMS gi.), jego treść nie dociera do redakcji. Z tego też powodu takie ogłoszenia nie może zostać opublikowane.
 13. Reklamacje dotyczące publiakcji ogłoszeń należy składać pisemnie przesyłając ją faksem, pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacja powinna być podpisana przez składającego i zawierać numer telefonu, z którego wysłano ogłoszenie. Reklamacje anonimowe pozostają bez rozpatrzenia. W tylule reklamacji składanej poprzez e-mail należy wpisać "Ogłoszenie - reklamacja".
 14. Redakcja GOLDAP.INFO nie odpowiada za treść ogłoszeń.
 15. Ogłoszenia są dodawane na GOLDAP.INFO w ciągu 48 godzin. Jeśli termin w wyjątkowych okolicznościach się wydłuży, informacja o tym umieszczona będzie na stronie z ogłoszeniami.

 

Uwaga! W związku ze stanem epidemii siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania. Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia drobnego. Prosimy zlecać je przez internet lub SMS.

 

ROZDZIAŁ III - dotyczy ogłoszeń zlecanych poprzez stronę internetową

 1. Na portalu GOLDAP.INFO na stronie www.goldap.info/ogloszenia-drobne są publikowane ogłoszenia drobne, zlecane poprzez specjalną stronę internetową, zwaną dalej formularzem.
 2. Ogłoszenia drobne zlecone poprzez formularz zostaną opublikowane, jeśli można ich treść zaliczyć do jednej z następujących kategorii: sprzedam, oddam, pożyczę, użyczę, wydzierżawię, kupię, szukam, znalazłem, wykonam, pomogę, oferuję, z wyjątkiem ogłoszeń towarzyskich oraz o treści odnoszącej się do papierosów, alkoholu, środków odurzających, leków na receptę, broni, a także  rzeczy, których handel jest zabroniony przez polskie prawo.
 3. Płatności za publikację dokonuje się za pośrednictwem systemu Dotpay.pl. Oferuje on e-przelewy z kilkunastu banków, a także możliwość zapłaty kartą. Więcej informacji o płatnościach przez Dotpay.pl na portalu GOLDAP.INFO przeczytasz tutaj w dziale IV - informacje dotyczące płatnosci poprzez Dotpay.pl.
 4. Czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  a) Ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny, standardowe tło strony).

  KLIKNIJ TUTAJ, ABY DODAĆ OGŁOSZENIE

  Koszt 7zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami.
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓


  b) Ogłoszenie wyróżnione (kolor czcionki biały, granatowe tło w postaci ramki).

  KLIKNIJ TUTAJ, ABY DODAĆ OGŁOSZENIE

  Koszt 13,00zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami.
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓

 5. Aby zlecić publikację ogłoszenia, należy wypełnić ten formularz.
  krok 1 - wybierz rodzaj ogłoszenia i kliknij we właściwy link; jesli skorzystałeś z czerwono-żółtych linków powyżej, ten krok jest już za tobą.
  krok 2 - wypełnij obowiązkowe pola:  treść ogłoszenia (maksymalna długość ogłoszenia to 300 znaków), kontaktowy prawdziwy polski numer telefonu do ogłoszeniodawcy (9 cyfr), kontaktowy adres email; jeśli potrzebujesz fakturę za publikację ogłoszenia drobnego,  zaznacz odpowiednie pole i uzupełnij dane do faktury. Faktura zostanie przesłana w formacie PDF na podany w formularzu adres email. Po wypełnieniu formularza, kliknij pole "Wyślij ogłoszenie i przejdź do kasy".
  krok 3 - kliknij w link płatności i dokonaj płatności poprzez system Dotpay.pl.
 6. W ogłoszeniu drobnym opublikowana zostanie treść ogłoszenia oraz numer telefonu. Adres email służy wyłącznie do ewentualnego kontaktu redakcji, gdyby trzeba było wyjaśnić jakieś niejasności dotyczacego publikacji lub treści ogłoszenia, a także do przesłania faktury za publikację.
 7. Redakcja GOLDAP.INFO zastrzega prawo do weryfikacji  numeru telefonu podanego w ogłoszeniu. Jeśli numer ten okaże się nieprawidłowy, ogłoszenie nie zostanie opublikowane. Dokonana opłata w tym przypadku nie podlega zwrotowi.
 8. 14-dniowy czas publikacji liczony jest jak w następujacym przykładzie:
  a) publikacja 1 stycznia  o dowolnej godzinie
  b) czas publikacji 14 dni: 1 stycznia + 14 dni = 15 stycznia
  c) usuniecie ogłoszenia 15 stycznia o dowolnej godzinie.
 9. Treść ogłoszenia nie powinna naruszać polskiego prawa oraz zasad współżycia społecznego. 
 10. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zlecenia  publikacji
  - z powodu niezgodności ogłoszenia z regulaminem; redakcja informuje o tym zleceniodawcę poprzez email, opłata nie jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia. Jeśli zleceniodawca ma wątpliwości, czy dana treść ogłoszenia jest zgodna z regulaminem, prosimy o kontakt z redakcją przez zleceniem jego publikacji.
  - bez podania przyczyny; redakcja informuje o tym zleceniodawcę poprzez email, opłata jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia.
 11. Nie ma możliwości modyfikacji treści ogłoszeń. Jeśli treść jest niepoprawna, ogłoszenie należy usunąć. 
 12. Usuwanie ogłoszenia:
  a) na wniosek zleceniodawcy: Aby usunąć opublikowane ogłoszenie należy z telefonu, którego numer został podany w treści ogłoszenia, wysłać SMS na numer 504-475-522 (koszt wg cennika danego operatora) z prośbą o usunięcie ogłoszenia. Jeśli z danego numeru jest opublikowanych kilka ogłoszeń, a chodzi o usunięcie jednego, nalezy napisać w treści SMS, które ogłoszenie usunąć. Ogłoszenie jest usuwane w ciagu 48 godzin.
  b) redakcja zastrzega sobie prawo usunięcia opublikowanego ogłoszenia, jeśli mogłoby ono narazić wydawcę na odpowiedzialność cywilną lub karną. W sytuacji takiej redakcja wyśle zleceniodawcy informację o tym na adres e-mail. Opłata za publikację nie jest zwracana zleceniodawcy ogłoszenia.
 13. Zlecenie publikacji ogłoszenia jest równoznaczne:
  - z akceptacją niniejszego regulaminu.
  - ze złożeniem oświadczenia, że zleceniodawca dokonuje tej czynności z terytorium RP.
 14. Reklamacje dotyczące publiakcji ogłoszeń należy składać pisemnie przesyłając ją faksem, pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacja powinna być podpisana przez składającego i zawierać numer telefonu, z którego wysłano ogłoszenie. Reklamacje anonimowe pozostają bez rozpatrzenia. W tytule reklamacji składanej poprzez e-mail należy wpisać "Ogłoszenie - reklamacja".
 15. Redakcja GOLDAP.INFO nie odpowiada za treść ogłoszeń.
 16. Ogłoszenia są dodawane na GOLDAP.INFO w ciągu 48 godzin od otrzymania przez redakcję płatności. Jeśli termin w wyjątkowych okolicznościach się wydłuży, informacja o tym umieszczona będzie na stronie z ogłoszeniami.

 

ROZDZIAŁ IV - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1 . Chciałbym umieścić w ogłoszeniach nietypowe ogłoszenie (np. z plakatem, linkiem, filmem, zdjęciem). Czy jest taka możilwość?

Tak. Należy w tej sprawie skontaktować się e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i ustalić warunki takiej publikacji.

ostatnia aktualizacja: 25/05/2020 13.30

 

 

 

NA SKRÓTY
(jeśli zapoznałeś się już wcześniej z właściwym regulaminem, ten skrót może być przydatny)

 • Sposób zlecenia publikacji, czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  a) Aby zamieścić ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny, standardowe tło strony), wyślij SMS o treści gi.treść ogłoszenia pod numer 74567. Koszt SMS 4,92zł z VAT. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓


  c) Aby zamieścić ogłoszenie wyróżnione (kolor czcionki biały, granatowe tło w postaci ramki), wyślij SMS o treści gi.treść ogłoszenia pod numer 79567. Koszt SMS 11,07zł z VAT. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓

 • Uwaga! W związku ze stanem epidemii siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania. Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia drobnego. Prosimy zlecać je przez internet lub SMS.

   

 • Czas publikacji, rodzaje ogłoszeń.

  a) Ogłoszenie standardowe (kolor czcionki czarny, standardowe tło strony). W formularzu należy wybrać opcję  "standardowa czcionka (czarna) - 7,00zł / 14 dni".

  Koszt 7zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami.
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓


  c) Ogłoszenie wyróżnione (kolor czcionki biały, granatowe tło w postaci ramki). W formularzu należy wybrać opcję  "ramka, biała czcionka na granatowym tle - 13,00zł / 14 dni".
  Koszt 13,00zł za ogłoszenie o długości maksymalnej wynoszącej 300 znaków, włącznie ze spacjami.
  Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 14 dni od umieszczenia.

  przykład ogłoszenia ⇓

 • Aby zlecić publikację ogłoszenia, należy wypełnić ten formularz.
  krok 1 - wybierz rodzaj ogłoszenia i kliknij we właściwy link
  krok 2 - wypełnij obowiązkowe pola:  treść ogłoszenia (maksymalna długość ogłoszenia to 300 znaków), kontaktowy prawdziwy polski numer telefonu do ogłoszeniodawcy (9 cyfr), kontaktowy adres email; jeśli potrzebujesz fakturę za publikację ogłoszenia drobnego,  zaznacz odpowiednie pole i uzupełnij dane do faktury. Faktura zostanie przesłana w formacie PDF na podany w formularzu adres email. Po wypełnieniu formularza, kliknij pole "Wyślij ogłoszenie i przejdź do kasy".
  krok 3 - kliknij w link płatności i dokonaj płatności poprzez system Dotpay.pl. Więcej informacji o płatnościach przez Dotpay.pl na portalu GOLDAP.INFO przeczytasz tutaj w dziale IV - informacje dotyczące płatnosci poprzez Dotpay.pl.

 • z życia Gołdapi

  Nowości w wypożyczalniach dla dzieci i dorosłych

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do wypożyczania nowości, które są już dostępne w wypożyczalniach dla dzieci oraz dorosłych.

  Więcej…

  Depresja jest chorobą, a nie lenistwem

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gołdapi zapraszają na konferencje pt. „Depresja jest chorobą a nie lenistwem”.

  Więcej…

  Wystawa „Na drodze do wolności”

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Dom Kultury w Gołdapi już dziś zapraszają do obejrzenia zewnętrznej wystawy pt. „Na drodze do wolności”. Będzie dostępna od 1 do 30 czerwca br.

  Więcej…

  Festyn z okazji Dnia Dziecka

  Dom Kultury w Gołdapi zaprasza 29 maja do parku w centrum miasta na festyn z okazji Dnia Dziecka.

  Więcej…

  Mazury i Mazurzy dawniej i dziś

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowała spotkanie autorskie z Waldemarem Mierzwą, autorem książki „Zrozumieć Mazury”.

  Więcej…

  Wystawa malarstwa i rękodzieła

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa i rękodzieła Kazimierza i Doroty Szczerbów.

  Więcej…

  Zgłoś się i wystartuj w rajdzie rowerowym PCPR

  4 czerwca odbędzie się kolejna edycja rodzinnego rajdu rowerowego, organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

  Więcej…

  „Oplątani Mazurami” w DKK

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do udziału w kolejnym spotkaniu dyskusyjnego klubu książki.

  Więcej…

  W czwartek spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem. Odbędzie się ono 12 maja w Centrum Dydaktyczno- Szkoleniowym, początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

  Więcej…

  Lalki motanki w bibliotece

  Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci z Ukrainy od 7 lat na warsztat ph. „Lalki motanki w bibliotece”, który odbędzie się 14 maja w sali nr 2 palcówki. Zajęcia prowadzone będą z tłumaczem.

  Więcej…

  Wystawę obejrzało już prawie 400 osób

  Już prawie 400 osób obejrzało wystawę „Każdy krok zostawia ślad”, prezentującą obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Wystawa dostępna jest Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” w Gołdapi.

  Więcej…

  III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

  Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. 12 czerwca o godzinie 19:00 w konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert, w którym wystąpią gołdapianka Anna Ścibisz-Osińska oraz Schola Cantorum Thorunensis.

  Więcej…

  Dubeninki

  Policja zaprasza na debatę w Dubeninkach

  Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza na debatę społeczną ph. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki".

  Więcej…

  Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

  5 maja w szkole w Dubeninkach odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Więcej…

  Wojewódzki finał konkursu w Puszczy Rominckiej

  22 kwietnia roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się wojewódzki finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

  Więcej…

  "Gołębica" - Danuta Ekman

  Na Ukrainie trwa wojna. Rosyjski najeźdźca ze wsparciem Białorusi, która udostepniłą swoje terytorium  wojskom Putina, zaatakował innego sąsiada Polski. Pani Danuta Ekman z Dubeninek chciałaby się podzielić z Państwem swoim wierszem, który napisany został jeszcze przed wojną, a doskonale pasuje do dzisiejszych dni.

  Więcej…

  Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę

  1 kwietnia uczniowie klasy drugiej wraz z paniami Alicją Lejmel i Anną Pojawą świętowali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

  Więcej…

  Radni powiedzieli „nie” dla funduszu sołeckiego

  Rada gminy Dubeninki podczas marcowego posiedzenia zdecydowała, że w 2023 roku w ramach budżetu gminy nie będą wyodrębnione środki, które stanowiłyby fundusz sołecki.

  Więcej…

  Świąteczne spotkanie w GCK

  Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 8 kwietnia o godzinie 12:45 na otwarcie wystawy stroików, pisanek i palm wielkanocnych.

  Więcej…

  "Spotkanie z pisanką" w Żytkiejmach

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach Filia w Żytkiejmach zaprasza na „Spotkanie z pisanką”, które odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 13.00-16.00 w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach.

  Więcej…

  Gmina wybrała wykonawcę dużej inwestycji

  Gmina Dubeninki rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania pn. „Pierwszy w gminie zespół obiektów sportowych dla mieszkańców gm. Dubeninki. Budowa i przebudowa przyszkolnych obiektów sportowych wraz z remontem istniejących ciągów komunikacyjnych, przebudową zjazdu oraz instalacją odwadniającą”. Wybrana oferta opiewa na kwotę 1.718.310zł.

  Więcej…

  Gmina wyłoży na inwestycję więcej niż planowała

  Podobny dylemat, jaki ostatnio miały władze powiatu gołdapskiego, mają teraz samorządowcy w Dubeninkach. Przetarg wykazał, że zaplanowane środki na inwestycję przy szkole są niewystarczające.

  Więcej…

  sport

  Sportowe sukcesy uczniów „piątki”

  W miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich brali udział w dwóch wydarzeniach sportowych: Biegu Zwycięstwa w Gołdapi oraz Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach.

  Więcej…

  Wkrótce XXXII Mazurski Bieg Uliczny

  22 maja w Baniach Mazurskich już po raz 32 odbędzie się Mazurski Bieg Uliczny. Uczestnicy w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów. Każdy z biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Więcej…

  Zawody na orientację

  Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gołdapi oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Aves” zapraszają do udziału w zawodach na orientację.

  Więcej…

  Tenisowe mistrzostwa województwa w Olecku

  24 kwietnia w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat oraz żak. W zawodach wzięli udział młodzi gołdapianie.

  Więcej…

  Akademia kibicowała Jagiellonii

  Akademia Piłkarska 2017 Gołdap po raz kolejny zorganizowała wyjazd dzieci uczęszczających na zajęcia piłki nożnej oraz ich rodziców na mecz Ekstraklasy.

  Więcej…

  Dawid Chilicki w reprezentacji Polski

  Gołdapianin Dawid Chilicki zagra w turnieju WTT Youth Star Contender we Władysławowie.

  Więcej…

  Szymon Bida na testach w Białymstoku

  Wychowanek Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Szymon Bida (rocznik 2008) wziął udział w testach do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku oraz drużyny Jagiellonia Białystok.

  Więcej…

  Tenisowy memoriał w Olecku z udziałem gołdapian

  2 kwietnia w Olecku odbył się XIII Memoriał Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z województw podlaskiego, warmińsko-warmińskiego i mazowieckiego, w tym zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.

  Więcej…

  Uczniowie SP5 rywalizowali w powiatowych mistrzostwach

  W ubiegłym tygodniu młodzi sportowcy z SP5 brali udział w Halowych Mistrzostwach Powiatu Gołdapskiego w Lekkiej Atletyce zorganizowanych przez OSIR w Gołdapi. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi oraz rocznik 2007-2008.

  Więcej…

  Pioruny z 49 medalami

  W dniach 26 i 27 marca na pływalni w Giżycku odbyły się XVIII Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Wystartowało w nich 21 zawodników MUKS Piorun Gołdap.

  Więcej…

  z regionu, kraju i świata

  Recital Lecha Dyblika

  Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zaprasza na recital Lecha Dyblika, który odbędzie się 19 maja o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich. Wstęp wolny.

  Więcej…

  Przyłapany z papierosami w plecaku

  Gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ełckiego, który niósł w plecaku nielegalne papierosy. Twierdził, że to na własny użytek. 53-latek wpadł na jednym z osiedli w Ełku.

  Więcej…

  Znieważyli i pobili Albańczyka

  Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom: 40-letniemu suwałczaninowi i 35-letniemu mieszkańcowi Gołdapi.

  Więcej…

  Kandydaci do służby w SG już po egzaminach

  36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

  Więcej…

  Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Olecka

  Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Ze względu na utrudnienia, dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie obecnie przejazd przez miasto Olecko.

  Więcej…

  Policjanci poszukują świadków potrącenia 10-latki

  W Olecku samochód zaczepił lusterkiem przechodzące przez przejście dla pieszych dziecko. Kierowca udzielił dziecku pomocy i powiadomił o zdarzeniu rodzica, ale później odjechał z miejsca zdarzenia. Policja chce teraz ustalić dane kierowcy. Niewykluczone, że jest on mieszkańcem powiatu gołdapskiego.

  Więcej…

  Wymiana hrywien na złotówki przez uchodźców z Ukrainy

  Od 1 kwietnia w banku PKO BP w Suwałkach ukraińscy uchodźcy będą mogli wymienić hrywny na złotówki. Kurs będzie ustalany raz na tydzień. W tym tygodniu wynosi 1 UAH = 0,14 PLN.

  Więcej…

  Weekend dla Ukrainy w ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

  Więcej…

  Trzynasta emerytura

  W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę trzynastej emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastka na rękę wynosi 1217,98zł.

  Więcej…

  Nowi funkcjonariusze SG złożyli ślubowanie

  Dwadzieścioro funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Wcześniej pozytywnie zaliczyli postępowanie kwalifikacyjne.

  Więcej…

  na sygnale

  Kierowca opla wydmuchał dwa promile

  Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla, który został wczoraj zatrzymany.

  Więcej…

  Jeden nietrzeźwy, 21 za szybkich

  8 maja gołdapscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach ph. „Prędkość”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali do kontroli 21 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości.

  Więcej…

  Złodzieje zostali zatrzymani

  Zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszeli 29-latek z Gołdapi oraz jego rok młodsza wspólniczka. Oboje okradali mieszkańców z różnych wartościowych przedmiotów, które następnie zamierzali sprzedawać.

  Więcej…

  Policyjne podsumowanie majówki

  Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi prowadzili wzmożone prewencyjne działania pn. „Bezpieczny weekend - majówka”.

  Więcej…

  Kradł paliwo z ciężarówek

  Gołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. 29-latek trudnił się włamaniami do pojazdów ciężarowych, z których kradł paliwo. Na obecnym etapie sprawy wartość strat oszacowano wstępnie na blisko osiem tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy.

  Więcej…

  Zgłosił interwencję i… został zatrzymany

  176 dni - tyle czasu spędzi za kratkami mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Mężczyzna sam zgłosił interwencję, w trakcie której okazało się, że jest poszukiwany.

  Więcej…

  Policyjne podsumowanie okresu świątecznego

  Tegoroczna Wielkanoc na drogach powiatu gołdapskiego była bezpieczna. W trakcie czterech dni doszło tylko do trzech niegroźnych kolizji.

  Więcej…

  Pijany spowodował kolizję i uciekł

  Przed sądem stanie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia.

  Więcej…

  Dużo szybkich, jeden pijany

  W piątek policjanci w powiecie zatrzymali 18 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W weekend dzięki reakcji świadka zatrzymany zaś został kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

  Więcej…

  Nie był w stanie jechać prosto

  W piątek po godzinie 18 w Żytkiejmach uwagę policjantów zwrócił 54-letni mężczyzna, który miał problem z jazdą rowerem na wprost. Mundurowi zatrzymali go i zbadali jego stan trzeźwości.

  Więcej…

  22 mandaty i 2 pouczenia za prędkość

  Wczoraj gołdapscy policjanci przeprowadzili działania ph. „Prędkość”. Zatrzymanych zostało łącznie 24 kierujących zbyt szybko jadących. Rekordzista poza terenem zabudowanym jechał 163km/h.

  Więcej…

  Kolejny wyjazd strażaków do Marcinowa

  Strażacy z PSP oraz OSP po raz kolejny w ostatnich dniach interweniują w Marcinowie, gdzie dwa dni temu doszło do pożaru siana składowanego na polu tuż przy drodze wojewódzkiej 650.

  Więcej…

  Banie Mazurskie

  Opowiadanie przeczytała dzieciom sekretarz gminy

  10 maja w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła do głośnego czytania sekretarz gminy Barbarę Woźniak.

  Więcej…

  Święto strażaków w Baniach Mazurskich

  4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana, przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Druhowie jednostek OSP położonych na terenie gminy Banie Mazurskie świętowali już dziś.

  Więcej…

  Jedno jest niebo dla wszystkich

  30 kwietnia w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się koncert ph.”Jedno jest niebo dla wszystkich”. Wydarzenie zgromadziło liczna grupę mieszkańców oraz osób przyjezdnych z Ukrainy.

  Więcej…

  Gmina kupiła nowy ciągnik

  Od 27 kwietnia flota pojazdów gminy Banie Mazurskie jest bogatsza o kolejna maszynę. Fabrycznie nowy ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr, bo o nim mowa, został zakupiony za kwotę blisko 330 tysięcy złotych.

  Więcej…

  "Kredyt' w teatrze przy stoliku

  26 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła olsztyńskich aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza. Paweł Parczewski i Marcin Kiszluk zaprezentowali znakomitą komedię autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana pt. "Kredyt".

  Więcej…

  GOKiP zaprasza na spotkanie integracyjne

  GOKiP w Baniach Mazurskich zaprasza 30 kwietnia o godzinie 15:00 mieszkańców oraz osoby z Ukrainy przebywające na terenie gminy Banie Mazurskie na polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne.

  Więcej…

  Wręczenie nagród w konkursie "Ptaki - cudaki"

  26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ph. "Ptaki - cudaki".

  Więcej…

  Poznali życie Marii Grzegorzewskiej

  21 kwietnia zorganizowane zostały warsztaty dla klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Lisach. Dzięki pani Monice Sawickiej-Kacprzak podczas zajęć młodzież poznała Marię Grzegorzewską - jej dzieciństwo, młodość i pracę zawodową, a także jej spuściznę.

  Więcej…

  Kwietniowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki

  22 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Panie rozmawiały o książce Khaleda Hosseiniego pt. "Chłopiec z latawcem".

  Więcej…

  Warsztaty pod hasłem "Kajtusiowe opowieści"

  Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich rozpoczęła realizację projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję". Pierwszym działaniem były „Warsztaty biograficzno-historyczno-literackie", zrealizowane w 3 boksach tematycznych.

  Więcej…

  z życia placówek oświatowych

  Drugie życie śmieci

  W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi został też zorganizowany konkurs ekologiczny "Drugie życie śmieci". Zwycięzcami zostali Michał Niestieruk i Adam Dębowski.

  Więcej…

  Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, pięciolatki „C” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na zajęcia przyrodnicze do gołdapskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

  Więcej…

  Warsztat plastyczny w 2B

  Biedronka siedmiokropka była tematem zajęć, które 10 maja przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi w klasie 2B Renata Wójcik.

  Więcej…

  Uczniowie z Boćwinki poznawali Trójmiasto

  W dniach od 4 do 6 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

  Więcej…

  Wizyta w straży pożarnej

  6 i 11 maja dzieci z zerówek Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

  Więcej…

  Jarosław Waszkiewicz finalistą matematycznego konkursu

  Uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej w Boćwince Jarosław Waszkiewicz uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

  Więcej…

  „Sprawny w zawodzie 2022” - finał konkursu

  W bieżącym tygodniu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbywa się finał ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie 2022”. Bierze w nim udział 16 zespołów z placówek OHP ze wszystkich województw w Polsce.

  Więcej…

  Uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 maja

  29 kwietnia w szkole w Boćwince odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Więcej…

  Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego”

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z powodzeniem biorą udział w konkursach z języków obcych.

  Więcej…

  Dzień Flagi RP w przedszkolu

  29 kwietnia dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi świętowały Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

  Więcej…

  Mali patrioci

  Dzieci z grupy pięciolatków B z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wzięły udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, które odbyły się dziś w centrum Gołdapi.

  Więcej…

  Międzynarodowy Dzień Ziemi w SP5

  22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi, uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie sprzątali tereny zielone wokół szkoły, place zabaw, parki oraz skwery.

  Więcej…

  Urząd Miejski w Gołdapi informuje

  UM w Gołdapi przypomina o konkursie

  Urząd Miejski w Gołdapi przypomina o konkursie na wykonanie gadżetu promocyjnego z logo 15-lat Cittaslow.

  Więcej…

  Życzenia

  Szanowni Mieszkańcy i Przyjaciele Gołdapi, z okazji 452 urodzin Naszego Miasta życzymy Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za zaangażowanie, współpracę oraz wkład w rozwój Naszej Małej Ojczyzny. Życzymy niegasnącego...

  Więcej…

  Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

  Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. oświaty szkolnej i przedszkolnej.

  Więcej…

  Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

  Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. działalności gospodarczej.

  Więcej…

  Wspólne świętowanie Dnia Dziecka

  Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza 29 maja na wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

  Więcej…

  Konsultacje społeczne projektu uchwały

  Urząd Miejski w Gołdapi przedstawia projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Gołdap dotyczących budżetu obywatelskiego.

  Więcej…

  Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  Z tej okazji wszystkim Paniom i Panom wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę.  Życzymy radości z każdego uśmiechu pacjenta, siły i...

  Więcej…

  Już wkrótce "Festiwal Zdrowia"

  Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 5 czerwca odbędzie się kolejna edycja festiwalu propagującego i zwiększającego świadomość prozdrowotną.

  Więcej…

  Kolejny podmiot przystąpił do programu „Gołdap Przyjazna Weteranom"

  Urząd Miejski w  Gołdapi informuje, że Caritas Diecezji Ełckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Gołdapi oferuje weteranom 10% zniżki na wszystkie wytwarzane przez uczestników warsztatu rękodzieła w punkcie prowadzonej działalności.

  Więcej…

  Kondolencje


  Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim
  z powodu śmierci Dariusza Tadeusza Iwanowskiego
  Fundatora oraz Członka Rady Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap
  składają: Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi
  wraz z Pracownikami Urzędu Miejskiego w Gołdapi,
  Wojciech Hołdyński Przewodniczący Rady Miejskiej
  wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Gołdapi


  Więcej…