We wrześniu z Zespole Szkół Ogólnokształcących naukę rozpocznie 364 uczniów w 14 oddziałach. Podczas naboru do klas pierwszych przyjętych zostało 112 osób (na 150 miejsc), w tym:
- do klasy z rozszerzonym programem nauczania z matematyki i fizyki - 27
- do klasy z rozszerzonym programem nauczania z matematyki i informatyki -31
- do klasy z rozszerzonym programem nauczania z geografii i historii -33
- z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii - 21
mówi Grzegorz Klimaszewski, dyrektor ZSO
Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj
Jak zapewnia dyrektor Grzegorz Klimaszewski, szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Informacja dyrektora ZSO dla Zarządu Powiatu
Gołdap, 9 sierpnia 2011
Informacja dotycząca przygotowania szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012.
Kadra
- dyplomowani - 15
- mianowani - 11
- kontraktowi - 7
Jako kadra pomocnicza zatrudnionych jest 7 pracowników (3 administracyjnych i 4 obsługi). Pod względem kadrowym szkoła przygotowana do rozpoczęcia roku szklonego.
Baza szkoły
- liczba budynków - 2 (szkoła i sala gimnastyczna)
- liczba sal wykorzystywanych do celów dydaktycznych - 17
- pracownie komputerowe z dostępem do Internetu -2 (32 komputery)
- biblioteka z centrum multimedialnym - 1 (8 komputerów z dostępem do Internetu)
- sala projekcyjna wraz z centrum multimedialnym dla nauczycieli - 1 (4 komputery z dostępem do Internetu)
- sala gimnastyczna - 1 (200 m2)
- siłownia - 1 (28m2)
- sala do tenisa stołowego - 1 (28m2)
- bisko do piłki ręcznej (asfaltowe) - 1 (703m2)
- boisko do piłki koszykowej (asfaltowe) - 1 (385m2)
W czasie wakacji wymalowano salę gimnastyczną, odnowiono pomieszczenia socjalne przy Sali gimnastycznej. Trwa jeszcze wymiana instalacji elektrycznej w szkole i remont klasopracowni w podpiwniczeniu szkoły.
Nabór
- klasa z rozszerzonym programem nauczania z matematyki i fizyki - 27
- klasa z rozszerzonym programem nauczania z matematyki i informatyki -31
- klasa z rozszerzonym programem nauczania z geografii i historii -33
- klasa z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii - 21
Są jeszcze wolne miejsca. Na dzień dzisiejszy w szkole uczyć się będzie 364 uczniów w 14 oddziałach.
Grzegorz Klimaszewski
26 kwietnia czterdzieścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyruszyło w podróż do Grecji w ramach programu Erasmus+.
22 kwietnia uczennice klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przybliżyły twórczość Władysława Reymonta dla młodszych kolegów i koleżanek.
Uczeń klasy 7b Paweł Jurczyk zdobył tytuł laureata w prestiżowym konkursie z geografii, zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Czterdzieścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyrusza dziś w dwutygodniową podróż do słonecznej Grecji.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Listy do Ziemi”, w której uczestniczyło ponad 700 szkół z całej Polski.
W klasie 4c w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi odbyła się dziś „rowerowa lekcja”, którą poprowadzili wspólnie Jacek Rakowski ze Stowarzyszenia Rowerowa Gołdap i mł. asp. Marta Domańska z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi z dumą informuje o osiągnięciach dwóch swoich uczennic w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.
Michał Brodowski będzie nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Stanowisko to obejmie 1 września.
Trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uzyskały znakomite wyniki w kuratoryjnych konkursach.
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli od wielu lat włącza się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. 