26 września w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się rozstrzygnięcie ósmego już konkursu na „Najpiękniejszy balkon i ogród", organizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Gołdapi. W spotkaniu oprócz spółdzielców uczestniczyli także m.in. senator Marek Konopka, starosta Andrzej Ciołek, wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, przewodniczący RM Wojciech Hołdyński a także przewodniczący Rady Powiatu Leszek Retel.
Komisja konkursowa w składzie: Henryk Osiński, Lech Sokołowski, Alicja Gabiec, Halina Dubin, Grażyna Gajewska, Kazimierz Matan, Ewa Gołębiowska, Janina Szostak oraz Artur Radzaj w dniach 8 i 11 sierpnia br. dokonała przeglądu balkonów i ogrodów. Zrobiono fotografie 123 najokazalszych obiektów. Na nagrody w konkursie przeznaczono 5500zł. Na zwycięzcę czekało 300zł. Za drugie miejsce można było otrzymać 250zł, a za trzecie 200zł.

przezentacja Spółdzielni Mieszkaniowej
Pierwsze miejsce w kategorii „najładniejszy balkon" komisja przyznała Krystynie i Józefowi Wawrzynon. Drugie miejsce zajęła Czesława Kiełbasa, natomiast trzecie Małgorzata i Edward Tałejszysowie oraz Krystyna i Józef Ejsmondowie.
Posiadaczami najładniej zagospodarowanego ogródka okazali się Mirosława i Genadiusz Sieredowie. „Srebrny medal" w tej kategorii przypadł Heronimie Buczyńskiej, zaś „brązowy" otrzymała Teresa Jakubanis. W konkursie zostało wyróżnionych także 31 osób. Zostali oni nagrodzeni kwotą w wysokości 50zł.
- Oby tak dalej - twierdzi Wojciech Hołdyński. - Dzięki pielęgnowaniu balkonów i ogródków upiększamy nie tylko nasze miasto, ale także nasz kraj.


























































Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie "Mistrz letniego czytania".
W czwartek w centrum Gołdapi odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Święta Policji. Choć w kalendarzu przypada ono formalnie za dwa tygodnie - dokładnie 24 lipca - lokalni funkcjonariusze odebrali awanse, medale i odznaczenia już teraz, podczas uroczystego apelu zorganizowanego na Placu Zwycięstwa.
Sejm RP w 1995 roku ustanowił 24 lipca Świętem Policji. Obchody tego święta w Gołdapi odbędą się jutro w centrum miasta.
Rada Miejska w Gołdapi podczas dzisiejszego posiedzenia nie udzieliła wotum zaufania burmistrzowi Konradowi Kazanieckiemu.